Projekto režisierė Solveiga Zubrickienė atskleidė, kad visą laiką, kol buvo filmuojamas realybės šou, dalyviai gyveno Šakių rajone, Lukšiuose esančio ūkio kluone, kurį jiems patiems reikėjo įsirengti, susitvarkyti ir paversti gyvenamu. Moteris pasakojo, kad jie neturėjo elektros, o kai kuriems iš dalyvių teko miegoti ir ant šieno.
„Tarp senų rakandų apleistame kluone dalyviai rado tik būtiniausius daiktus, kuriais jie galėjo naudotis įsirengiant sau namus. Tai sulūžusios lovos, medinės dėžės ir būtiniausi įrankiai.
Kluone nėra jokios elektros ir technologijų, tad kai kurių dalyvių atsivežti plaukų tiesintuvai, džiovintuvai, pompos ir lygintuvai taip ir liko nepanaudoti viso projekto metu. Vienintelis dalykas, ką dalyviai vis dėl to gavo „nemokamai“ – virtuvė. Tačiau pasirūpinti maistu jie turėjo patys“, – pasakojo režisierė.
Projekto kūrėjai tikina, kad tokios kuklios gyvenimo sąlygos leido kuo greičiau atsiskleisti kiekvieno dalyvio charakteriui. Projekto režisierė atskleidė, kad jau susidūrus su pirmu iššūkiu – patiems įsirengti namus – ne visi dalyviai susidorojo su patikėta užduotimi.
S. Zubrickienė juokėsi, kad iš pradžių šou dalyvių dešimtukas tikėjosi apsigyventi ištaigingame Šakių rajone, Lukšiuose įsikūrusiame Zyplių dvare: „Kadangi dalyvių sutikimas vyko prie Zyplių dvaro, dalyviai jau pašnibždomis dalinosi kambarius esančius dvare. Tad atvykę į tikruosius namus, jie liko, švelniai tariant, šokiruoti.“
Viena iš projekto dalyvių, 40-metė Donata Šukutė iš Panevėžio prisipažino, kad pamačius gyvenamąsias patalpas, ją kaip ir konkurentus, ištiko šokas: „Buvo šokas. Iš pradžių, pagalvojau, kad čia bus juokas. O paskui parodys mums normalias gyvenimo sąlygas. O dar kai parodė, kur reikės praustis, kur bus tualetas, tai iš viso buvo kažkas tokio. Bet namo bėgti neužsinorėjau. Kaip tik pasidarė dar įdomiau, kuo čia viskas baigsis.“
Realybės šou „IššŪKIS kaime“ režisierė S. Zubrickienė tikino, kad tokios gyvenimo sąlygos buvo pasirinktos neatsitiktinai: „Realiame gyvenime nieko nemokamai nebūna, taip ir čia. Juk miestiečiui tiesiog atvažiavus į kaimą, ten jo nelaukia prabangi pilaitė. Jis viską statosi nuo nulio arba atgaivina kadaise apleistą sodybą. Savo gyvenimo sąlygas dalyviai galės pasigerinti atlikdami ūkio darbus ir užduotis.“