Kuomet migrantai pasieks Europą, jų migravimo nesustabdysi, – pažymėjo F. Sarrajas. – Jeigu, neduok Dieve, tarp migrantų bus terorizmo pasekėjų, tai bet kurio incidento rezultatas palies visą ES“. Šie komentarai, išsakyti teroro išpuolių Ispanijoje praėjusią savaitę fone, kuriuos policija sieja su radikalių islamistų grupuotėmis Šiaurės Afrikoje, skamba kaip pagalbos prašymo signalas, kurį Libija ir Italija siunčia likusiai Europos daliai dėl kylančios dar vienos migracijos krizės bangos pavojaus, rašoma straipsnyje.
Šiais metais 98 tūkst. migrantų atplaukė jūra iš Libijos į Italiją – kiek mažiau, negu praėjusių metų rekordinis atvykėlių skaičius. „Italijoje judėjimas „5 žvaigždės“, pasisakanti prieš „išrinktųjų klasę“, užsiėmė dar griežtesnę prieš migraciją poziciją, kuri padėjo jai dar labiau priartėti prie valdančiosios demokratų partijos pozicijų artėjančiuose 2018-ųjų rinkimuose“, – rašoma leidinyje. „The Times“ taip pat informuoja, kad 200 tūkst. migrantams skirtų vietų jau užpildytos.
Italijos URM ministras Angelino Alfano leido aiškiai suprasti, kad Italija jaučiasi „palikta“ ES. Kuomet jo tiesiai paklausė, ar Europa nusisuko nuo Italijos, jis atsakė: „Visiškai teisingai“.
F. Sarrajas leidiniui taip pat pasakojo, kad Libijoje yra dideli bendradarbiavimo ir pagalbos lūkesčiai: „ES turi daryti daugiau, kad padėtų mums kovoti su (žmonių) kontrabanda. Negalima permesti visos naštos tik Libijai ir Italijai, nes tai turi reikšmę visai Europai“.