Toks būdas gintis nuo galimų užsienio šalių diversijų yra nurodytas Lenkijos gynybos ministerijos paruoštoje ataskaitoje.
Nacionalinės gynybos akademija siūlo sukurti tokius teritorinius padalinius kiekvienoje šalies provincijoje.
„Mes darome iš šio konflikto išvadas. Šie specialūs teritoriniai daliniai galės vykdyti užduotis, artimas sausumos pajėgų ir spec. dalinių veiklai“, - teigia akademijos atstovas Boguslawas Pacekas.
Savanorius planuojama skatinti papildomomis finansinėmis premijomis: be kasmetinės už bendradarbiavimą su nacionalinėmis gynybos pajėgomis, jie galėtų kas mėnesį gauti kelis šimtus zlotų už kvalifikacijos išlaikymą.
Šiuo metu Lenkijos armiją sudaro 100 tūkst. kontraktininkų ir apie 20 tūkst. nacionalinių pajėgų rezervo žmonių. Tačiau rezervo pajėgos nėra pilnai sukomplektuotos.
Reikia pažymėti, kad Lenkija dalyvauja šiuo metu Estijoje vykstančiose didelio masto tarptautinėse karinėse pratybose „Pavasario audra“, kurias organizuoja NATO.
Lenkija į mokymus išsiuntė į mokymus tris Su-22 ir priešlėktuvinės gynybos padalinį į kurį įeina raketinis kompleksas SA-8. Jo užduotis bus Amari oro uosto ir Talino apylinkių gynyba. Priešlėktuvinę gynybą taip pat padės užtikrinti Belgijos kariai. Pirmą sykį mokymuose dalyvaus ir kibernetinės erdvės gynybos ekspertai iš Prancūzijos.
Mokymuose, kurie vyksta gegužės 5-23 dienomis, dalyvaus rekordinis NATO karių skaičius – beveik 6 tūkst.: jų gretose dalyvaus Britanijos hercogo Lancasterio jūrų pėstininkų brigada, taip pat Latvijos, JAV jūrų pėstininkai, bei Lietuvos žvalgybos karių būrys.