Galima ginčytis, tačiau dauguma knygų iš ties yra neginčijama klasika. O jei kurios nors (ar nė vienos) dar neskaitėte, be abejonės verta tai padaryti.
10. „Middlemarch“, George Eliot.
Anot kritikų, tai viena reikšmingiausių Viktorijos laikų knyga. Tikrasis knygos autorės vardas yra Mary Anne Evans, pirmą kartą knyga buvo išleista 1871-aisiais. Romano veiksmas vyksta 1830 metais, išgalvotame miestelyje Middlemarch, Anglijoje.
9. „Istorijos“, Antonas Čechovas.
Rusijos romanistas ir pjesių autorius gimė Taganrogo mieste, Pietų Rusijoje, sausio 29 d., 1860-aisiais. Prie jo kūrybos originalumo prisidėjo anksti pradėtas naudoti „sąmonės srauto“ metodo vartojimas, kurį vėliau perėmė Virginia Woolf ir kiti modernistai, taip pat atsisakę tradicinės moralizuojančios kūrinio pabaigos.
8. „Prarasto laiko beieškant“, Marcelis Proustas.
Tai iškiliausias rašytojo darbas, išgarsėjęs ir dėl savo įspūdingos apimties. Rašytojo kūryboje yra būdingi „nevalingos atminties“ šuoliai. Taip pat ilgi ir itin detalūs daiktų, žmonių, jausmų aprašymai.
7. „Didysis Getsbis“, F. Scott Fitzgerald.
Tai pasakojimas, pasaka apie Getsbio džiazo amžių - turtingas vyras, apsuptas paslapties...
6. „Hamletas“, Williamas Shakespeare'as.
Nieko nestebina, kad ši knyga taip pat pateko į dešimtuką. „Hamletas“ - tai tragedija, kaip manoma parašyta apie 1600-uosius. Pjesės veiksmas vystosi Danijoje ir pasakoja apie tai, kaip princas Hamletas keršyja už savo tėvo mirtį. Pjesėje nagrinėjamos ir kitos sudėtingos temos, tokios kaip egzistencija ir nebūtis.
5. „Huckleberry Finno nuotykiai“, Markas Twainas.
Šį knyga, skirta jaunesnei auditorijai, įvardijama kaip viena pirmųjų geriausių Amerikos novelių. Taip pat tai vienas pirmųjų kūrinių, kuriuose nagrinėjama rasizmo problema bei rašoma pirmuoju asmeniu.
4. „Lolita“ Vladimiras Nabokovas.
Iš pradžių knyga buvo parašyta anglų kalba ir 1955 metais išspausdinta Paryžiuje. Ji buvo populiari dėl modernaus rašymo stiliaus, tačiau iššaukė daug diskusijų dėl kontroversiško turinio - pagrindinis veikėjas, vidutinio amžiaus Humbertas Humbertas seksualiai susidomi dvylikamete Doloresa Haze.
3. „Karas ir taika“, Levas Tolstojus.
Knyga pirmą kartą išleista 1865-1869 metais. Ji pasakoja apie Rusijos visuomenę Napoleono eros metu. „Karas ir taikas“ yra vadinamas žymiausiu ir reikšmingiausiu L. Tolstojaus kūriniu. Kita garsi autoriaus knyga yra „Ana Karenina“.
2. „Madam Bovari“, Gustave'as Flaubertas.
Novelė išpopuliarėjo 1857-aisiais. Ji pasakoja apie daktaro žmoną Madam Bovari, kuri siekdama išvengti provincialaus gyvenimo banalybių, pasineria į meilės romanus ir nerūpestingą gyvenimą. Nors pats kūrinys ir siužetas yra gana paprastas, visas novelės grožis glūdi tarp eilučių.
1. „Ana Karenina“, Levas Tolstojus.
Pats autorius šią knygą laiko pirmąja tikra savo novele. Kritikų ji vadinama realistiško ir modernaus stiliaus susiliejimu. Fiodoras Dostojevskis novelę pavadino „nepriekaištingu meno kūriniu“.