Renginyje Lietuvos skaitytojai galės susipažinti su šiuo prancūzakalbiu rašytoju, kurio slapyvardis Yasmina Khadra (arabų k. „žalias jazminas“) sudarytas iš dviejų jo žmonos vardų. 2000 m. palikęs Alžyro armijos kariškio tarnybą, turėdamas majoro laipsnį, M. Moulessehoulu pradėjo rašyti pasirinkęs pseudonimą, taip išvengdamas cenzūros karo metu.
„Rašydamas knygas moters vardu, jis mėgino save pateikti kaip kitos lyties rašytoją: skaitytojams tik vėliau buvo atskleista, kad tai vyras. Dar įdomiau tai, kad jis rašo apie okupacijas Irake ir Afganistane, kur vyko (o į pastarąją šalį tebevyksta) mūsų šalies kariai. Be to, apie šias valstybes neturime daug knygų lietuvių kalba, ši lentynėlė tikrai nėra užpildyta“, – sakė susitikimo vedėjas prof. E. Račius, kurio teigimu, svečio kūryba siūlo pažintį su Irako ir Afganistano kultūromis, papročiais, jų interpretacijomis.
Diskusijoje rašytojas iš Alžyro drauge su prof. E. Račiumi ir žiūrovais aptars knygose aprašomus įvykius, siužetą – tikimasi, kad tai bus gyvas pokalbis, kuriame nebus remiamasi vien sausais faktais ar vieno žmogaus kalbėjimu. „Kaune žymūs užsienio rašytojai lankosi ne taip dažnai, tad džiugu, kad Y. Khadra sutiko atvažiuoti čia, neapsiribojo tik renginiu knygų mugėje Vilniuje. Tai gražus gestas“, – džiaugėsi VDU Regionistikos katedros vedėjas prof. Egdūnas Račius.
Y. Khadros knygos skaitomos Europoje, Azijoje, Š. ir P. Amerikoje bei Afrikoje, jos jau išleistos 41 šalyje, pelnė gausybę apdovanojimų ir yra puikiai vertinamos tiek skaitytojų, tiek kritikų. Lietuvoje išleisti rašytojo romanai „Kabulo kregždės“, „Bagdado sirenos“, „Kerštas“, netrukus pasirodys „Ką nakčiai skolinga diena“.
Yasmina Khadra yra Alžyro kilmės prancūzų rašytojas, gimęs 1955 metais. Būdamas Alžyro armijos kariškis, jis dalyvavo kare prieš terorizmą. 2000 metais metė tarnybą, turėdamas majoro laipsnį, ir atsidėjo savo pašaukimui – literatūriniam darbui. Pirmasis novelių rinkinys „Chūrija“ pasirodė dar 1984 m. Tačiau jis išgarsėjo 1997-aisiais išėjus knygai „Morituri“, kurią pasirašė slapyvardžiu, sudarytu iš dviejų žmonos vardų – Yasmina Khadra. Pseudonimu jis išreiškė pagarbą jai ir visoms Alžyro moterims. Tai, kad Y. Khadra yra rašytojas, o ne rašytoja, autorius atskleidė 2001 m. pasirodžius autobiografinei knygai „Rašytojas“.