• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reikia sulaukti Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ar teisėtai buvo sustabdytas šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą, ir tada nustatyti aiškią karo prievolės įgyvendinimo doktriną, teigė Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, penktadienį apsilankiusi Karo prievolės administravimo tarnyboje (KPAT), kur domėjosi tarnybos veikla bei kariuomenės komplektavimo reikalais.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu giliai įsitikinusi, kad kariuomenė turi turėti rezervą. O kaip jį rengti - savanoriškai ar privalomai - tai politikų ir kariškių diskusijos reikalas“, - sakė krašto apsaugos ministrė.

REKLAMA

Ministrė pažymėjo, kad karo prievolė neišnyko. Šiuo metu pagrindiniai KPAT uždaviniai - įgyvendinti karo prievolės politiką ir vykdyti kandidatų paiešką, atranką bei priėmimą į profesinę karo tarnybą.

Nuo praėjusiųjų metų rugsėjo 15 dienos buvo sustabdytas šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą. Tačiau nebuvo nustatyta, kaip Lietuvos piliečiai vykdys Lietuvos Konstitucijos straipsnį, teigiantį, kad valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo - kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga. Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje išlieka karo prievolininkų - vyrų nuo 16 iki 45 metų apskaita. KPAT registre įtraukta beveik 700 tūkst. karo prievolininkų.

„Šaukimo sustabdymas šiek tiek suklaidino visuomenę - dažnai kreipiasi jaunuoliai ir nustebę aiškina, jog gavo kvietimą susitvarkyti prievolininko dokumentus. Kol kas sustabdytas tik vieno ilgos prievolės grandinės elemento darbas,“ - sakė KPAT viršininkas Tomas Pilvinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai KPAT į profesinę karo tarnybą priėmė 1010 karių, o į privalomą pradinę karo tarnybą pašaukė 1184.

KPAT viršininkas T. Pilvinis atkreipė dėmesį, kad tarnybai tenka vykdyti ir nebūdingų funkcijų. Pavyzdžiui, išdavinėti pažymas, patvirtinančias, kad Lietuvos piliečiai tarnavo sovietinėje armijoje, nes tarnybos laikas įtraukiamas į stažą ir tokių pažymų reikia išeinant į pensiją. Kasmet tokių pažymų išduodama apie 10 tūkstančių.

R. Juknevičienės nuomone, tokias problemas reikia nedelsiant išspręsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų