• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

ES Struktūrinė parama Lietuvai 2007-2013 m. sudaro daugiau kaip 23 mlrd. litų, iš kurių:
0,3 % pagal „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos“ prioritetą.
0,65 % pagal „Ekonomikos augimo plėtros veiksmų programos“ prioritetą.
0,65 % pagal „Sanglaudos skatinimo plėtros veiksmų programos“ prioritetą.
1,4 % pagal „Techninės paramos plėtros veiksmų programos“ prioritetą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų“ programos (planuojama paskirstyti 3,2 mlrd. lt) „Mokymosi visą gyvenimą“ prioritetą daug dėmesio bus skiriama bendradarbiavimui tarp universitetų ir kitų mokymo įstaigų, siejant mokslo tyrimus, studijas ir švietimo praktiką.

REKLAMA

Pagal pastarąjį prioritetą bus finansuojama mokslininkų ir kitų tyrėjų veikla, remiamas  bendradarbiavimas tarp mokslo, studijų institucijų ir verslo subjektų. Tuo tarpu pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos „Informacinės visuomenės“ prioritetą planuojama finansuoti mokslo ir studijų institucijų informacinės sistemos, kompiuterių tinklo plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal “Tyrėjų gebėjimų stiprinimo” prioritetą numatoma remti doktorantų rengimo kokybę bei mokslininkų ir tyrėjų, dirbančių mokslo institutuose, aukštojo mokslo institucijose ir verslo subjektuose, kvalifikacijos ir kompetencijos tobulinimą visuose jų karjeros etapuose (ankstyvajame etape po studijų ir mokymosi visos karjeros metu).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bus skatinami projektai, kurie sudarytų palankesnes sąlygas naujoms aukštųjų technologijų įmonėms atsiskirti nuo mokslo institucijų, perduoti technologijas privačiam sektoriui, geriau dalyvauti įvairiose tarptautinėse MTEP programose tyrėjų kompetenciją tobulinantiems projektams, vykdomiems pagal kompleksines nacionalines programas, apimančias specialistų rengimą, mokslinius tyrimus bei mokslo ir verslo sektorių partnerystę.

REKLAMA

Pagal šį prioritetą planuojama remti studijuojančiųjų mobilumą (pavyzdžiui, rengiant doktorantų, mokslo daktarų-stažuotojų stažuotes užsienyje ar praktikas Lietuvos ir užsienio įmonėse, privačiame ne pelno sektoriuje ar viešajame sektoriuje studijų metu ar joms pasibaigus) bei esamų MTEP darbuotojų mobilumą (pavyzdžiui, per mokslininkų stažuotes Lietuvos ar užsienio mokslo centruose bei privačiose įmonėse). Be to, planuojama teikti tolesnę paramą atvykstančiųjų į Lietuvą ir išvykstančiųjų iš Lietuvos mokslininkų, tyrėjų ir studentų mobilumo aplinkos srityje (teikiant informavimo, konsultavimo ir mokymo paslaugas, palaikant ir plečiant mokslininkų mobilumo centro veiklą Lietuvoje).

REKLAMA

Taip pat parama pagal šį prioritetą bus teikiama tyrėjų (kaip aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kurie turi aukštąjį išsilavinimą ir ne mažiau kaip 5 metų atitinkamą profesinę patirtį) (ne tik Lietuvos, bet ir užsienio valstybių) įdarbinimui pagal darbo sutartis mažose ir vidutinėse įmonėse, taip pat ir privačiame ne pelno ar viešajame MTEP sektoriuose (universitetuose, tyrimų institutuose). Įgyvendinimo metu bus siekiama pirmenybę teikti privačioms įmonėms, norinti didinti mokslininkų ir kitų tyrėjų skaičių versle.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parama bus teikiama mokslo ir technologijų populiarinimo Lietuvoje gebėjimų ugdymui, mokslo neformaliajam švietimui ir mokslo vadybai, paramai mokslo pasiekimams ir rezultatams pristatyti Lietuvoje ir užsienyje (įskaitant paramą mokslinių konferencijų organizavimui Lietuvoje bei dalyvavimui mokslinėse konferencijose užsienyje, paramą rengiant tarptautines publikacijas), priėjimas prie informacijos (mokslo duomenų bazių, kitų informacijos šaltinių, kitų mokslinės ir techninės informacijos paslaugų).

REKLAMA

Parama bus galima pasinaudoti bendradarbiavimui tarp valstybinių bei privačių mokslinius tyrimus vykdančių institucijų bei verslo subjektų, rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus studijų procese, tobulinant jų kvalifikaciją, taip pat per informacijos mainus ar tarpininkavimo paslaugas, kur iniciatyva kyla daugiau iš mokslo ir studijų įstaigų pusės.

REKLAMA

Pagal “Ekonomikos augimo veiksmų” programą (planuojama paskirstyti 10,7 mlrd. Lt) numatyta finansuoti mokslinių duomenų archyvų kūrimą. Pagal “Palankios sąlygos verslui ir inovacijoms” prioritetą numatoma skatinti įmonių ir mokslo institucijų bendras iniciatyvas (inovatyvių klasterių plėtrą, technologijų platformas (bendradarbiavimo tinklus)) papildant “Žmogiškųjų išteklių plėtros” veiksmų programos priemones, skirtas spręsti nepakankamo verslo ir mokslo bendradarbiavimo problemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įgyvendinant šį prioritetą didžiausias dėmesys bus skiriamas žinių sklaidai – bus siekiama sudaryti efektyvią žinių paskleidimo terpę, skatinant mokslo ir technologijų parkų, inovacinių ir technologijų centrų ar panašaus pobūdžio įstaigų kūrimą ir plėtrą mokslinių tyrimų įstaigų ir/ar universitetų kaimynystėje, perimant geriausią užsienio praktiką. Atsižvelgiant į įmonių ir mokslo institucijų partnerystės naudą ir išorinio paskatinimo jungtis į įvairaus pobūdžio partnerystės svarbą, numatoma skatinti įmonių ir mokslo institucijų bendras iniciatyvas.

REKLAMA

Pagal „Sanglaudos skatinimo veiksmų“ programa (planuojama paskirstyti 9,2 mlrd. Lt) aukštojo mokslo srityje bus remiamas kolegijų ir universitetų infrastruktūros, skirtos studijoms, modernizavimas, tyrimų centrų ir universitetinių ligoninių pritaikymas studijoms, aukštojo mokslo ekspertinių institucijų bazės stiprinimui.

REKLAMA

Planuojama finansuoti kompleksinį mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros infrastruktūros modernizavimą bei plėtrą. Šios investicijos skirtos valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms, ypač aukštos kompetencijos centrams ir tarpdisciplininiams tinklams, kurie vykdo tyrimus prioritetinėse srityse, įvardintose atitinkamose programose.

Nesunkiai pastebime, kad 2007-2013 m. laikotarpiu pagrindinis dėmesys ir struktūrinė finansinė parama bus skiriama projektams, kurie skatins mokslo ir verslo partnerystę bei abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų