• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rajonų ligoninių vadovai skambina pavojaus varpais – trūksta kai kurių sričių medikų, o esančių didelė dalis tuoj iškeliaus į pensiją. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad tai yra ir pačių gydymo įstaigų vadovų kaltė.

Rajonų ligoninių vadovai skambina pavojaus varpais – trūksta kai kurių sričių medikų, o esančių didelė dalis tuoj iškeliaus į pensiją. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad tai yra ir pačių gydymo įstaigų vadovų kaltė.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Valstybės pažadas, kad pas šeimos gydytoją pateksi per savaitę, o pas specialistą per mėnesį kol kas ir lieka pažadu.

„Šiaip galėtų greičiau. Pavyzdžiui, pas kardiologą pusę metų gali neišlaukti, gali numirti per tą laiką“, – skundėsi Alytaus gyventojas.

Vietos ligoninė teisinasi – trūksta įvairiausių sričių gydytojų.

„Kardiologija, neurologija, reabilitologija, endokrinologija – tie patys pavadinimai visuose skelbimuose“, – sakė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Dmitrij Kačiurin.

Alytaus savivaldybė medikus rengiančiam Vilniaus universitetui jau pranešė, kad ligoninei trūksta daugiau nei 30 specialybių gydytojų. Su medikais bėda daugelio rajonų ligoninėse ir poliklinikose.

REKLAMA
REKLAMA

„Kad ir rytoj mes galėtume įdarbinti 3 vidaus ligų gydytojus, 4 šeimos gydytojus, taip pat labai trūksta ir anesteziologų reanimatologų“, – vardijo Švenčionių rajono sveikatos centro direktoriaus pavaduotoja Daiva Grikšienė.

REKLAMA

Kardiologas dirba vos dvi dienas per savaitę, o gastroenterologo ir endokrinologo iš viso apie 23 tūkstančius gyventojų turinčiame Švenčionių rajone visai nėra.

„Išrašome siuntimus ir siunčiame į kitas gydymo įstaigas – Zarasus, Ignaliną, į Vilnių važiuoja nemažai pacientų“, – sakė D. Grikšienė.

Nei skrandžio, nei plaučių gydytojų nėra ir Šalčininkų rajone.

„Anesteziologų trūksta. Pas mane 4, bet viena vietinė, visi atvažiuojantys ir dėl jų kaunamės. Viename rajone, kitame, trečiame dirba. Kas daugiau pamokės, ten ir dirba“, – kalbėjo Šalčininkų ligoninės direktorius Zbignev Semenovič.

REKLAMA
REKLAMA

Ne ką geriau ir kitame Lietuvos krašte – Kelmėje ir Pakruojyje. Kai kurių gydytojų yra vos po vieną ir jei kas nutinka, nėra kam pavaduoti.

„Šiuo metu mūsų neurologė serga, kardiologo eilės būna ir mėnesį ar du, atostogų ar ligos metu pailgėja. Neturime kuo pakeisti“, – skundėsi Pakruojo ligoninės direktorius Vygantas Sudaris.

Gydytojų trūkumas ligonius varo į neviltį, o kartais ir į mirtį.

„Tai gresia pražiūrėta liga, trumpesniais gyvenimo metais, blogesnėm gydymo perspektyvom ir brangesniu gydymu valstybei“, – teigė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorė Neringa Čiakienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baimė dėl sveikatos pas gydytojus nepatenkančius ligonius kartais verčia ieškoti nelegalių išeičių.

„Neša vokelius – ar gydytojam tiesiogiai ar tiem, kurie suveda su gydytojais. Vokelių dydis yra keliantis nerimą, nes vidutiniškai siekia 200 eurų“, – kalbėjo N. Čiakienė.

Ligoniai ir ligoninės skundžiasi, o sveikatos apsaugos ministras atšauna, kad kalti patys įstaigų vadovai.

REKLAMA

„Vadovai turi judėti, turi dirbti, o ne sėdėti ir laukti, kad kažkas jiems autobusais ar mikroautobusais tuos specialistus atveš“, – teigė Arūnas Dulkys.

Tačiau ministrui atšauna ir ligoninių direktoriai, kurie jau imasi bet kokių priemonių, kad tik prisikviestų gydytojus.

„Išmoka 3 metų bėgyje po 5000 eurų kasmet, aprūpinimas tarnybiniu butu“, – sakė D. Kačiurin.

„Siūliau, kad už etatą 3000 eurų į rankas, ir niekas net nesikreipė. Sakiau, kad iš savo kišenės asmeniškai 1000 eurų duosiu tam, kas suras. Ir kol kas nieko nebuvo“, – antrino Z. Semenovič.

REKLAMA

„Mūsų savivaldybė yra mero potvarkiu paskyrusi 24 tūkstančių eurų įsikūrimo kompensaciją“, – sakė Kelmės ligoninės direktorė Edita Brazienė.

Tik jauniesiems medikams ne vien pinigai rūpi.

„Ta organizacinė kultūra dar yra šiek tiek posovietinė. Vyresnių medikų požiūris dažnai būna, kad o, atėjo jaunas, duosim pildyti dokumetaciją, kažkokius neįdomius darbus daryti. Galvojimas ne kaip išmokyti ir perduoti gerąją patirtį, bet kaip sau pasilengvinti gyvenimą“, – kalbėjo Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė Agnė Bubilaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas bus po kelerių metų, kai darbą paliks pensininkai, ligoninių, kuriose darbuotojų amžiaus vidurkis gerokai virš 60-ies, vadovai net bijo pagalvoti.

„Ateityje Lietuvoje nusimato labai rimtos problemos dėl gydytojų ir slaugytojų trūkūmo. Visur trūksta medikų, dirba net ir 80-mečiai gydytojai – sakė E. Brazienė.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

tv3.lt

Didžiausia bėda, kad medicinai vadovauja visiškas kvailys nė trupinėlio nenutuokiantis apie mediciną, arogantiškos bobos ten pastatytas.
Nevykėlis net atsistatydinti nesugeba, ragais ir nagais įsikibęs į oh kokį svarbų ministerišką krėslą. Gėda!
per 30m nesugebėjot paruošti medikų, kad užtektų Lietuvai. Reikėjo ruošti daugiau- dalis būtų išvykusi, bet ir čia užtektų. Priruošiat visokių riomeristų, kurie baigę važiuoja į užsienį tualetų plauti. Jūs tik ligonines naikinti sugebat
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų