Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, vilniečius informacinis leidinys jau turėjo pasiekti.
Pasitikrinkite pašto dėžutes
Krašto apsaugos ministerija nurodo, kad galiausiai ši informacija pasieks visus – pirmiausia leidinys platinamas didiesiems Lietuvos miestams ir žiedinėms savivaldybėms, o kitąmet pasieks ir likusius šalies gyventojus.
Vilniaus miesto savivaldybė nurodo, kad norint jaustis labiau pasiruošusiems, rekomenduojama perskaityti leidinyje pateiktą informaciją, paskutiniame puslapyje, tam skirtoje vietoje, iš anksto užsirašyti, kur rasti artimiausią priedangą prie namų ar darbo.
Susirašykite ne tik tai, kur rasti priedangas – rekomenduojama taip pat surašyti artimiausių kaimynų, artimųjų kontaktus. Leidinį patariama laikyti saugioje vietoje, tačiau visi šeimos nariai turėtų žinoti, kur leidinys padėtas.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) socialiniuose tinkluose taip pat pasidalijo trumpa atmintine, ką reikia turėti išvykimo krepšyje – tai padės jaustis saugiau, jei ištiktų ekstremalioji situacija.
Kaip nurodoma įraše, svarbu būti pasiruošus netikėtoms situacijoms ir žinoti, kaip elgtis joms ištikus.
Kas turi atsidurti išvykimo krepšyje?
Išvykimo krepšyje, dar vadinamame išgyvenimo kuprine, turi atsidurti patys svarbiausi daiktai, kurie leistų savarankiškai išgyventi bent tris paras.
„Netikėtoms situacijoms reikia pasiruošti jau šiandien, kad rytoj būtume saugūs tiek mes, tiek mūsų artimieji.
Todėl kiekvienam patariama turėti paruoštą išvykimo krepšį, kuriame – būtiniausi daiktai, su kuriais galėtume savarankiškai išgyventi bent 72 valandas.
Kas turėtų būti išvykimo krepšyje?
- Vanduo.
- Maisto produktai (davinys).
- Šviesos (energijos) šaltiniai.
- Drabužiai. Avalynė (tik pranešiota).
- Įrankių rinkinys.
- Asmens higienos reikmenys.
- Medikamentai.
- Pinigai, juvelyriniai dirbiniai.
- Antklodė/miegmaišis
- Radijo imtuvas,
- Svarbūs dokumentai (pasas, ID kortelė, vaikų gimimo liudijimai, nekilnojamo turto dokumentai ir pan.)
- Žaislai, knygos vaikams.
Apie 80 procentų išvykimo krepšio turinio galima rasti kiekvieno namuose, todėl didžiosios dalies naujų daiktų pirkti tikrai nereikia“, – praneša VRM.
Primenama, kad asmenims, turintiems naminių gyvūnų, taip pat reikėtų pasirūpinti nešiojamais narveliais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!