Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai nustatė, kad viena Radviliškio rajono kavinė neapskaito daugiau nei trečdalio visų pajamų.
Mokesčių inspektoriai, pasitelkę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnus, atliko operatyvų patikrinimą ir nustatė, kad nuslėpta daugiau nei 315 tūkstančių litų pajamų.
Tikrinant minėtą įmonę buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad čia „lankosi“ labai daug už valgį, gėrimą nesusimokančių klientų. Kavinėje yra naudojamas šiuo metu daugelyje šalies kavinių gana populiarus kompiuterinis elektroninis kasos aparatas (toliau - EKA) su „R-Keeper“ apskaitos programa.
Klientui atsiskaičius, iš jo gautos pajamos kasos aparatu fiksuojamos pagal tai, kokiu būdu atsiskaitoma - grynais ar kreditine mokėjimo kortele. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad darbuotojams buvo nurodyta po 18 valandos atsiskaičiusiam klientui išduoti kasos aparatu atspausdintą sąskaitą, neišduodant EKA kvito. Tokiu būdu visos gautos pajamos ataskaitose nefiksuojamos.
Pasak mokesčių inspekcijos pranešimo, šioje kavinėje kas mėnesį už paslaugas neapskaitoma per 20 tūkstančių litų, taigi nuo 2007 metų kovo mėnesio buvo nuslėpta daugiau nei 315 tūkstančių litų pajamų.
„Kiekvieną kartą konstatuodami „vokelio“ faktą stengiamės kartu su kitomis kontrolę vykdančiomis institucijomis išsiaiškinti, iš kur atsiranda pinigai „juodojoje buhalterijoje“. Šis patikrinimas rodo vieną iš galimų šaltinių atsirasti pinigams, kuriais nesąžiningi darbdaviai atsiskaito su darbuotojais, neapskaitydami darbo užmokesčio, nuslėpdami mokesčius“, - sako Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Evaldas Vaineikis.
Vidutinis darbo užmokestis viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų sektoriuje, palyginti su kitomis verslo šakomis, yra vienas žemiausių.
2008-ųjų pirmąjį ketvirtį Šiaulių apskrityje jis buvo 866 litai, kai šalies vidutinis darbo užmokestis šioje šakoje buvo 1053 litai.
Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Mokesčių inspekcija teigia, kad vasarą nuolat visoje Lietuvoje tenka didesnį dėmesį skirti viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų sektoriaus kontrolei.
VMI nemokamu pasitikėjimo telefonu 1882 galima pranešti ne tik apie mokamus atlyginimus „vokeliuose“, bet ir apie kitus galimus mokesčių įstatymų ir finansinius pažeidimus.
Apie pažeidimus Radviliškio rajono kavinėje inspektoriai gavo telefonu 1882. Informacija nebuvo anoniminė.