• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 13-osios byloje nuteistas ukrainietis  Aleksandras Radkevičius prašo Lietuvos apeliacinio teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės arba bent sušvelninti bausmę.

Sausio 13-osios byloje nuteistas ukrainietis  Aleksandras Radkevičius prašo Lietuvos apeliacinio teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės arba bent sušvelninti bausmę.

REKLAMA

Tai antradienį paskelbė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Nerijus Meilutis, nagrinėjantis nuteistojo skundą.

Teisme taip pat paskelbta, kad gauta informacijos, kad anksčiau savo šalies teritorinėje gynyboje dalyvavęs A. Radkevičius dabar tarnauja reguliariose Ukrainos armijos pajėgose.

53-ejų A. Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.

Tai jau penktas posėdis, kai teismas bandė atversti nuteistojo bylą, teismas iki tol vykusius posėdžius atidėdavo dėl kaltinamojo nedalyvavimo – Ukrainoje vykstant karui, anksčiau teismas neturėjo duomenų, ar nuteistasis tinkamai informuotas apie procesą Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Trijų teisėjų kolegija ir šįkart nusprendė bylos nagrinėjimą atidėti spalio 18 dienai.

Posėdis atidėtas dėl kelių priežasčių – negautas atsakymas iš Ukrainos teisingumo ministerijos į Lietuvos teisinės pagalbos prašymą, be to, teismo išvakarėse buvo gauti didelės apimties, daugiau nei 60 puslapių, dokumentai iš A. Radkevičiaus atstovų, prokurorė nespėjo su jais susipažinti ir pareikšti pozicijos.  

REKLAMA

Teisėjas N. Meilutis per posėdį sakė, kad Apeliacinis teismas savo iniciatyva kreipėsi į Teisingumo ministeriją dėl teisinės pagalbos prašymo į Ukrainą, buvo siekiama išsiaiškinti, ar nuteistasis terminuotam laikui gali atvykti į Lietuvą, ar neatvykimo į teismo procesą Vilniuje priežastys yra pateisinamos.

Atsakymo iš Ukrainos nebuvo sulaukta, tačiau teismo išvakarėse buvo gautas pluoštas dokumentų iš A. Radkevičiaus atstovų.

„Tik gavus atsakymus iš Ukrainos teisingumo ministerijos bus galima svarstyti apie neatvykimo priežastis“, – sakė teisėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš tai birželį vykusiame posėdyje buvo pranešta, kad A. Radkevičius dėl jo šalyje vykstančių karo veiksmų negali atvykti į posėdį Vilniuje. Teismui buvo atsiųsti dokumentai, tarp jų – teritorinės gynybos savanorio pažymėjimas, apdovanojimo raštas.

Nuteistojo advokatas Arvydas Verpečinskas pabrėžė, jog kaltinamasis nesislapsto, tačiau dalyvauja karo veiksmuose ir dėl to dar kartą prašo posėdžius rengti nuotoliniu būdu. Apeliacinis teismas advokatui priminė, kad šis prašymas jau anksčiau buvo atmestas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės kaltintoja Generalinis prokuratūros prokurorė Daiva Skorupskaitė-Lisauskienė sakė, kad reikalinga sužinoti A. Radkevičiaus poziciją ir prašė atidėti skundo nagrinėjimą.

„Būtų reikalinga jo valia, šiuo metu nutraukti procesą, kai žinome jo padėtį, jis susipažino su nuosprendžiu, jis neginčija kvalifikacijos ir veiksmų“, – teisme sakė prokurorė.

Ji pripažino, kad nuteistajam jau anksčiau teismas taikė bausmės švelninimą ir abejojo, kad ji gali būti sušvelninta dar kartą. 

REKLAMA

Graikijos Aukščiausiasis Teismas vasario 9 dieną nusprendė neišduoti čia sulaikyto A. Radkevičiaus Lietuvai, jis buvo paleistas.

Gruodį jis šį nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. A. Radkevičius turėjo teisę tai padaryti net ir įsiteisėjus sprendimui, nes jo byla pirmosios instancijos teisme nagrinėta už akių. 

Lietuvos apeliaciniame teismui perduotame laiške ukrainietis tvirtino nuogąstaujantis, kad jo byla Lietuvoje turi politinį pobūdį. Tokią išvadą jis padarė dėl Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio žodžių, esą ši byla esantis „Lietuvos Niurnbergo atvejis“.

A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje. 

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų