„Radiohead“ gitaristas Edas O‘Brienas interviu „Midem“ apgynė viso pasaulio muzikos piratus. Pasak muzikanto, piratavimas nežudo muzikos industrijos, kaip aiškina įrašų kompanijos. Nors nelegaliai parsisiunčiantys muziką jos neperka, tačiau jie vis tiek finansiškai prisideda prie muzikos verslo.
„Man nepatinka, kai žmonės iš muzikos industrijos sako, kad piratavimas ją žudo, kad jis ją plėšo į gabalus, - kalbėjo E.O‘Brienas. Aš tuo netikiu. Piratai gali nepirkti albumo, tačiau jie leidžia pinigus pirkdami koncertų bilietus, marškinėlius, atributiką ir t.t.“.
Interviu „Radiohead“ gitaristas taip pat išdėstė, kas, jo nuomone, galėtų padėti atpirkti piratavimo padaromą žalą. „Verslo modelis turi pasikeisti. Reikia suteikti daugiau muzikos platinimo leidimų, turėti daugiau vietų, kur galima pardavinėti muziką, daugiau internetinių puslapių, skirtų tam. Privalu padaryti muziką šiek tiek pigesnę, kad ji galėtų konkuruoti su peer-to-peer“.
E.O‘Brienas pridūrė, kad jį glumina šio klausimo vilkinimas. „Muzikos industrijoje šiuos pokyčius galima padaryti per savaitę. Dirbkit sparčiau!“.
Kitas įdomus faktas, palankus piratams: praėjusių metų pabaigoje atliktas tyrimas parodė, kad tie interneto vartotojai, kurie siunčiasi piratinius muzikos įrašus iš failų mainų tinklų, legaliai muzikai pirkti išleidžia daugiau pinigų, nei nepirataujantys žmonės.
D. Britanijos bendrovės „Demos“ surengtos interneto vartotojų apklausos rezultatai liudija, kad „The Pirate Bay“ ir kitų failų mainų svetainių mėgėjai paprastai legaliems muzikiniams CD ir DVD albumams pirkti per metus išleidžia vidutiniškai 77 svarus. Taip pat nustatyta, kad tie interneto vartotojai, kurie nesinaudoja failų mainų tinklais, vidutiniškai muzikai per metus išleidžia 44 svarus.
Garso įrašų bendrovės tvirtina dėl piratavimo internete patiriančios milijardinius nuostolius, tačiau šis tyrimas verčia abejoti, ar failų mainų tinklų naudotojai tikrai yra pagrindinė tokios žalos priežastis, mano apžvalgininkai.