Pamatykite, kaip atrodo mažasis ruoniukas.
Ilsėjosi kopose
Klaipėdietis Saulius Balčiūnas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matosi į krantą išplautas ruoniukas. Jis aptiktas kopose, netoli jūros, kuriose gulėjo ir žiūrėjo į vyro fotoobjektyvą.
Naujienų portalo tv3.lt redakcijai žinoma, kad atsakingoms institucijoms apie ruoniuką jau pranešta.
Kodėl ruoniai išlenda į sausumą?
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Lietuvos jūrų muziejaus biologas Pavel Kulikov paaiškino, kodėl ruoniai kartais išlipa į sausumą ir ką svarbu žinoti.
„Jie yra žinduoliai, kurie kvėpuoja plaučiais, jiems reikia oro, jiems kartais reikia poilsio. Nepaisant to, kad ruonis ištisas savaites gali praleisti vandenyje, bet kartas nuo karto, ypatingai blogesnėm oro sąlygom, jis nori išlįsti į sausumą, pailsėti, atsigauti“, – kalbėjo Pavel Kulikov.
Specialistas ragina ruoniais tik grožėtis. Jis pabrėžia, kad negalima atsistoti tarp ruonio ir jūros, mat išsigandęs žinduolis gali ir įkasti.
„Gali džiaugtis, žiūrėti, bet prie jo nei eiti, nei glostyti. Vis tiek, tai lieka laukinis gyvūnas, jis gindamasis, išsigandęs gali įkasti, tai tikrai yra pavojinga, ne dėl to, kad nukąs ranką. To tikrai nebus. Paprasčiausias įkandimas kaip šuns, nes dantys jo tikrai rimti“ – aiškina P. Kulikov.
Jei ruonis yra įsipainiojęs į tinklus, ar įkliuvęs į kitokius spąstus, reikia skambinti į Lietuvos jūrų muziejų aba 112 Jei žinduolis nebegyvas – kviesti „Nuaro“ darbuotojus.