Pasaulyje sparčiai plintant naujoms telekomunikacijų technologijoms, Lietuvoje populiarumo vis dar nepraranda radijo mėgėjų veikla.
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, radijo mėgėjų gretas kasmet papildo apie 20 naujų žmonių, o bendras radijo mėgėjų skaičius Lietuvoje šiuo metu siekia 789.
"Radijo mėgėjų gretas nuolat papildo ne tik pensinio amžiaus žmonės, neįgalieji, bet ir jaunimas, kuris šį hobį perima iš tėvų, senelių", - BNS sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Romualdas Leonavičius.
Pasak jo, jaunimą vilioja iššūkis pačiam susikonstruoti antenas, reikalingas bendravimui, perprasti technologiją.
Radijo mėgėjai bendrauti su bendraminčiais iš įvairių pasaulio šalių gali nemokamai, jiems kainuoja tik pati įranga ir mokestis už egzaminus.
RRT dviejų lygių egzaminus radijo mėgėjo licencijai gauti kasmet organizuoja 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje.
"Suprantama, kad galimybė laisvai bendrauti mobiliuoju telefonu ar per specialias kompiuterines programas atsiliepė radijo mėgėjų skaičiui, tačiau ši veikla nesunyko. Prognozuojame, kad bent jau artimiausius trejus metus susidomėjimas ja nemažės", - teigė R.Leonavičius.
Daugiausiai radijo mėgėjų, turinčių galiojančius leidimus, yra Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Marijampolėje ir Vilkaviškyje. Lietuvos radijo mėgėjų amžius - nuo 14 iki 88 metų.