Seimo Narkomanijos prevencijos komisijos pirmininkė Ramunė Visockytė priminė, kad Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrui neskirti pinigai narkotikų užkardymo problemoms Lietuvoje spręsti - laboratorijos ir kitoms priemonėms įsigyti, reikalingoms pareigybėms įsteigti.
„Šį projektą teikiau, kadangi Žemės ūkio ministerijoje bei Vyriausybėje svarstoma galimybė Lietuvoje legalizuoti sėjamų kanapių auginimą ir jau ruošiami poįstatyminiai teisės aktai, todėl kanapių auginimo legalizavimui turi pasiruošti ir šį procesą tikrinančios bei kontroliuojančios institucijos. Viena iš jų – Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro laboratorija, kuriai teks misija ištirti, ar Lietuvos ūkininkai savo laukuose augina tik leidžiamas auginti sėjamąsias kanapes, ar, prispausti „narkomafijos“ atstovų, tarp šių kanapių nesėja ir didelį narkotinių medžiagų kiekį turinčių kanapių“, – sako R. Visockytė.
„Kol policijos centras neturi priemonių, tol bus galima tirti taip, kad patys policininkai turės eit į laukus ir rūkyti tas kanapes, jei apsvaigs, vadinasi, jos narkotinės, jei ne – pramoninės. Įsigytos priemonės palengvintų ir policininkų, ir prokuratūros, teisėjų darbą, o ir įtariamiesiems nereikėtų ilgai tampytis po teismus“, – sako parlamentarė R. Visockytė.
Naujausi Nyderlandų mokslininkų atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad kanapėse tetrahidrokanabinolio (THK) – pagrindinio psichoaktyvaus kanapių komponento – koncentracija nuolat didėja. Pastaraisiais metais didžiausia kada nors išmatuota THK koncentracija padidėjo nuo maždaug 16 iki 30 procentų. Į didžiausios rizikos kanapių vartotojų grupę įeina gana jauni rūkaliai, kurie visiškai neriboja šios narkotinė medžiagos vartojimo.