Viena akcijos organizatorių, "Baltosios bangos" projekto vadovė Andželika Rusteikienė džiaugiasi, kad šiais metais prie akcijos prisijungė ypač daug jaunimo:
„Šešėlis“ sudaro apie ketvirtį Lietuvos bendrojo vidaus produkto, o tai – apie 9 milijardai eurų. Tai iš tiesų didelė suma, kurią būtų galima panaudoti geriems tikslams. Šia akcija siekiame, kad visuomenė atkreiptų dėmesį į šią negerovę, jos mąstą ir daromą žalą ir ką daryti, su ja susidūrus. Per pirmąjį šių metų pusmetį „šešėlis“ Lietuvoje sumažėjo 0,9 proc. Atrodytų, tai mažas žingsnis, bet jis duota labai pozityvų postūmį ir toliau vykdyti šią akciją.
Džiugu,kad šiemet ypač gausiai prtie akcijos prisijungė Lietuvos mokyklos. Skaidraus verslo idėją remiantys visuomenės veikėjai, įmonių, organizacijų atstovai daugiau kaip 30-tyje šalies miestų gyventojams dalins informacinius lankstinukus simbolinėse permatomose piniginėse. Vilniaus Katedros aikštėje bus atidengta speciali, akcijai skirta meninė instaliacija.
Investuotojų forumo vykdančioji direktorė Rūta Skyrienė „Žinių radijui“ sakė, kad Lietuvoje trūksta kompleksinių veiksmų, kovojant su šešėline ekonomika. „Šešėlį“ šalyje esą didina žmonių tolerancija, per menkos sankcijos ir suvaržyti darbo santykiai. Vyriausybės pastangas mažinti šalyje šešėlinę ekonomiką R. Skyrienė vertina santūriai:
„Daromi tam tikri žingsniai, bet norėtųsi, kad tai būtų kompleksinis darbas, apimantis ir švietimą,ir mokesčių sritį. . Didžiausią „šešėlio" dalį sudaro tabako, alkoholio ir degalų kontrabanda bei mokesčių vengimas, slepiant tikrąsias pajamas. Tikiu,kad bus kai bus priimti Darbo kodekso pakeitimai, tai taip pat prisidės, kovojant su šešėline ekonomika. Laisvesnis reguliavimas ir tam tikros išimtys, kurios bus taikomos smulkiajam verslui (tikėtina, kad čia yra daugiau to „šešelio“) pagerins situaciją“,- sakė R. Skyrienė.