• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva dar konkurencinga, bet gali būti nukonkuruota, perspėja specialistai. Anot jų, šiuo metu šalis pasaulio žemėlapyje atrodo vidutiniokė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva Šveicarijos IMD Pasaulio konkurencingumo centro reitinge užima 36 vietą tarp 55 pasaulio šalių ir, palyginti su praėjusiais metais, nukrito penkiomis pozicijomis.

REKLAMA

Ekspertai diagnozuoja, kad Lietuvai nedelsiant reikia imtis reformuoti problematiškiausias sritis: darbo santykių reglamentavimą, mokesčių politiką ir viešojo administravimo sistemą.

„Šalyje veikia 152 verslą kontroliuojančios institucijos. Esame vos 124 vietoje pagal darbo santykių reglamentavimą“, – tyrimo rezultatus trečiadienį konferencijoje komentavo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentas Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigia, kad Lietuvos įvaizdį pirmiausia smukdo mokesčių administravimo sunkumas, biurokratinė našta, o reguliavimo problemų sprendimas yra susijęs ir su kita šalies problema – korupcija.

Šių problemų sprendimas galėtų padidinti Lietuvos konkurencingumą ir sukurtų geresnes galimybes verslui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot R. Šimašiaus, vis dažniau girdint kalbas apie „kietus“ ir „minkštus“ nusileidimus Lietuvos ekonomikoje, ilgalaikiu sprendimo raktu galėtų tapti tinkamos konkurencingumo priemonės.

Dabartinėmis ekonomikos sąlygomis ekspertai susirūpinę ir dėl politikų kalbų apie proporcinių mokesčių atsisakymą bei pelno mokesčio didinimą. Anot R. Šimašiaus, derėtų imtis priešingų priemonių.

REKLAMA

Dabar stipriausios šalies pusės, ekspertų teigimu, yra BVP augimas, mobiliųjų telefonų, interneto vartotojų skaičiaus didėjimas, o silpnosios – imigracijos įstatymai, nuoseklumo nebuvimas valdžios politikoje, lėta politikos pokyčių adaptacija versle, protų nutekėjimas, nepritraukiami užsienio specialistai į šalį, darbuotojų sergamumo įtaka kompanijos veiklai.

REKLAMA

Pasak R. Šimašiaus, jei nebus keičiama mokestinė ir socialinės apsaugos finansavimo sistema, mūsų šaliai gali būti priklijuota paradoksali „mažai uždirbančios, bet brangiai kainuojančios darbo jėgos šalies“ etiketė.

LLRI prezidentas pabrėžia, kad lėšų panaudojimas yra tragiškai neefektyvus, o atsižvelgiant į dabartines realijas vyriausybė nebegali nemažinti mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Konkurencingiausios sritys Lietuvoje šiuo metu yra metalo apdirbimas, pramonės inžinerija, aukštos pridėtinės vertės tekstilė, lazerinė technologija, maisto pramonė ir informacinės technologijos“, – tvirtina Lietuvos ekonominės plėtros agentūros (LEPA) generalinio direktoriaus pavaduotoja Laura Guobužaitė.

Jos teigimu, jau šių metų pabaigoje yra planuojama pradėti šalies įmonių konkurencingumo tyrimą. 2014 m. turėtų būti įvertintos 200 įmonių.

Jomilė Juškaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų