Skirtingai nuo daugelio kitų opozicijos atstovų, jis sugebėjo įžvelgti ir teigiamų, ir neigiamų dalykų apie būsimą premjerą.
“Man patiko, kad pristatydamas save, jis nesakė, kad reikia viską sugriauti. Buvo kažkiek pagarbos ir ankščiau darytiems darbams. Tačiau buvo daug pasisakymų apie tai, kad reikėtų viską daryti geriau, daugiau, plačiau, atsižvelgti į tą, aną, trečią, ketvirtą, penktą”, - palaipsniui pereidinėjo prie “ne tokios žavios” dalies R. Šimašius.
Jis atkreipė dėmesį į tai, kad įvairiuose skirtinguose kontekstuose A. Butkevičius atskleidžia skirtingus prioritetus. “Negali būti viskas prioritetai. Negali būti viskas labai svarbu, priklausomai nuo to, kokiame kontekste kalbi. Jeigu viskas yra prioritetai, reiškia, prioritetai formuojami ne taip, ir tai nėra prioritetai”, - konstatavo R. Šimašius.
Jis apeliavo į tai, kad apsisprendimas dėl premjero kandidatūros – tai apsisprendimas dėl krypties ir pozicijos. Politikas kritikavo A. Butkevičiaus neretai pabrėžiamą gerą savybę – nekonfrontacinį požiūrį, kuris reiškia tai, kad jis pasiduoda visų įtakai.
“Eligijus Masiulis minėjo, kad atsakant į rimtus klausimus, kai iš tiesų reikėjo apsisprendimo, atsakymas, kad bus sudaryta darbo grupė, kuris tapo labai populiarus, nelabai įtikina. Darbo grupių galima skaičiuoti vis daugėjančių įvairiais klausimais. Iš tikrųjų, yra gerai darbo grupės, bet jos irgi turi turėti aiškią kryptį”, - svarstė liberalas.
R. Šimašius neįžvelgė premjero kandidatūroje ko nors atgrasaus, todėl nematė prasmės pasisakinėti radikaliai, tačiau paragino visus balsuoti “prieš” A. Butkevičiaus skyrimą premjeru.
“Vis dėlto prioritetų nebuvimas ir neapsisprendimas dalykuose, ir manymas, kad viskas yra prioritetai, Lietuvai sukuria nesaugumo, neaiškumo ir iš esmės pavojingą situaciją”, - reziumavo jis.