Tikros, neišgalvotos istorijos žiūrovus emociškai paliečia labiau, nei išpūstos kalbos bendromis temomis. Iškeliant į paviršių konkretaus žmogaus ar šeimos dramą, laidoje kalbama apie tai, kas aktualu milijonams žiūrovų.
Nors emocijos yra neatsiejama A. Malachovo laidos dalis, kaip vedėjas jis visada turi būti diskretiškas ir šaltas. Tačiau kartais emocijos paima viršų. O tai, pasak žinomo laidų vedėjo ir žurnalisto Rimvydo Paleckio, bene didžiausia vedančiojo klaida.
„Aišku, vedėjas nėra paminklas, jis yra gyvas žmogus, su savo emocijomis, simpatijomis ir antipatijomis. Ir ne visada reikia juos slėpti. Bet niekada nereikia pykti ant savo pašnekovo, nes žiūrovas labai neigiamai į tai reaguoja. Buvau patekęs į tokią situaciją, bet vėliau ramiai pasižiūrėjęs laidą supratau, kad pyktis buvo didelė klaida. Turi išlaikyti orumą ir distanciją. Lengva pratrūkti, tačiau tuomet ir žeminantį, įžeidžiantį žodį gali pasakyti“, – asmenine patirtimi dalinasi R. Paleckis.
Tiek A. Malachovas, tiek R. Paleckis sutinka, kad didžiausias streso šaltinis – nežinomybė. Todėl ruošiantis laidai svarbu apie jos dalyvius ir nagrinėjamą temą žinoti kaip įmanoma daugiau. O kai informacija surinkta – belieka sugebėti diskusiją pakreipti reikiama linkme.
„Ekranas perduoda tik dalį to, kas vyksta studijoje. Čia labai svarbu klausyti, nes diskusijų metu žmonės papasakoja tai, už ko galima užsikabinti ir vėliau vystyti temą. Reikia leisti žmogui išsišnekėti, nes afekto būsenoje jis gali pasakyti kur kas daugiau, nei išdrįstų būdamas ramus“, – laidos vedėjo techniką atskleidžia A. Malachovas.
R. Paleckis išskiria dar vieną svarbią laidos vedėjo užduotį – išlaikyti įdomumą. „Vedėjas turi jausti, ar tai įdomu jam pačiam. Jei ne – tai ir žiūrovui bus neįdomu. Tada reikia galvoti, kam kitam suteikti žodį, kokį klausimą užduoti ir pan.“, – sako žurnalistas.
Laidoje „Tegu kalba“ žodis suteikiamas visiems – liudininkams, kaimynams, tolimiems ir artimiems giminaičiams, priešininkams ir šalininkams. Čia kalba garsūs politikai, geriausi psichologai, įžymybės, šou verslo žvaigždės, žurnalistai ir žiūrovai studijoje. Savo nuomonę išsako žmonės, turintys didžiulę gyvenimo patirtį. Visa tai diskusiją daro maksimaliai objektyvią. Laidos kulminacija tampa konkreti pagalba žmonėms, klaidų ištaisymas ir kompromiso paieškos.