Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, negali pasakyti, ar dėl Vilniaus miesto 2-ajame policijos komisariate dingusių 58 bylų bus vykdomas ministerijos ar jos pavaldžių įstaigų tyrimas ir ar bus reikalaujama komisariato vadybės atsakomybės. Paaiškėjus, kad bylos iš tikrųjų dingo, tarnybinės atsakomybės nebus išvengta, sako ministras.
„Apie kažkokį papildomą tyrimą mes nešnekame, nes, pirmiausia, tai yra policijos organizacija. Antra, šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas ir yra aiškinamasi, ar iš tikrųjų bylos dingo, ar tiesiog kažkas yra netvarkoj su tų bylų apskaita. Todėl, kai šitie dalykai išaiškės, jeigu ten iš tikrųjų yra dingusios bylos, – tarnybinės atsakomybės nebus išvengta“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo R. Palaitis.
Pasak ministro, teisę nušalinti pareigūnus turi tyrimą kuruojantys prokurorai. R. Palaitis sakė neturįs informacijos, ar tam tikros bylos turėjo kažkokį ryšį su pareigūnais.
„Per mano karjerą, kaip ministro, kuri jau tęsiasi daugiau kaip trejus metus, kol kas tai pirmas atvejis, apie kurį girdžiu. Šiaip esu girdėjęs, kad tokie dalykai būna, nes vis tiktai kriminalinė byla yra pakankamai rimtas dalykas ir, jeigu jinai dingsta, manau, yra skandalingas atvejis“, – komentavo R. Palaitis.
Dėl Vilniaus miesto 2-ajame policijos komisariate dingusių 58 bylų prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą, primena ELTA.
Kaip antradienį informavo Generalinė prokuratūra, pagal Vidaus reikalų ministerijos Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenis patikrinus bylas, kuriose daugiau kaip trejus metus nuo ikiteisminio tyrimo pradžios nepriimti procesiniai sprendimai, buvo nustatyta, kad Vilniaus miesto 2-ajame policijos komisariate nėra duomenų apie 58 ikiteisminiuose tyrimuose priimtus sprendimus ir apie šių bylų buvimo vietą. Didžiąją dalį galimai prarastų bylų sudaro dėl vagysčių pradėti ikiteisminiai tyrimai.
„Bylų “pametimas„ ar vilkinimas yra nesuderinami su pareigūno darbu. Ilgai trunkančių ikiteisminių tyrimų kontrolė turi būti griežtinama. Šalies teritorinėse prokuratūrose toks patikrinimas bus baigtas ateinančių metų sausio 2 dieną“, – antradienį išplatintame pranešime cituotas generalinis prokuroras Darius Valys.
Siekdama išsiaiškinti, ar bylos yra prarastos, ar tai tik apskaitos klaida, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba ir tarnybos pareigų neatlikimo.
Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai.
Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už piktnaudžiavimą tarnyba gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už tarnybos pareigų neatlikimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.