Per apkaltą iš prezidento posto nušalintas Rolandas Paksas gyvenimą didžiosios politikos pakraštyje užsimojo iškeisti į europarlamentaro mandatą.
Jis svarsto galimybę vesti savo vadovaujamą partiją „Tvarka ir teisingumas“ į Europos Parlamento (EP) rinkimus,skelbia naujienų portalas delfi.
„Tokio sprendimo dar neturiu, bet ir neatmetu, kad taip bus“, - antradienį portalui sakė politikas.
Anot R. Pakso, kai kurie „tvarkiečių“ valdybos nariai siūlo jam kandidatuoti į europarlamentarus. Eksprezidentas neslėpė, kad būtų linkęs sutikti su tokiu raginimu.
R. Paksas patikino, kad tai nebūtų tik parama partijai rinkimuose - sėkmės atveju jis neatsisakytų darbo EP. Esą jei nenorima, kad eksprezidentas dirbtų Lietuvoje, jis gali persikelti į Briuselį.
Kandidatų į EP narius sąrašą dar turi palaiminti vasario pradžioje šaukiamas „Tvarkos ir teisingumo“ kongresas. Iš viso jame planuojama įrašyti 24 pavardes - tiek, kiek leidžiama, arba dvigubai daugiau nei Lietuvoje bus išrinkta europarlamentarų.
Buvęs Vilniaus miesto meras, Seimo narys ir premjeras 2002 metų rinkimuose tapo prezidentu, tačiau šių pareigų neteko 2004 metais balandį per apkaltą. Ji buvo surengta, kai Konstitucinis Teismas (KT) pripažino, jog R. Paksas sulaužė valstybės vadovo priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Pagal KT sprendimą, jis, kaip ir bet kuris kitas apkaltos būdu nušalintas pareigūnas, iki gyvos galvos negalės eiti jokių valstybinių pareigų, reikalaujančių duoti priesaiką. Kitaip tariant, R. Paksas nebegali tapti ne tik prezidentu, bet ir Vyriausybės ar Seimo nariu.
Aukščiausias valstybinis postas, kurį jis galėtų užimti, yra mero pareigos. Šiuo metu R. Paksas yra Vilniaus miesto tarybos narys, užsiima verslu.