Net 36 komandos dalyvavo pirmąkart surengtose R. Meilutytės šeimų estefetės varžybose. Jose netrūko ir žinomų veidų. Meilučių šeima į pusfinalį nepateko. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseine surengtos olimpinės ir pasaulio čempionės Rūtos Meilutytės pirmosios plaukimo šeimų estefetės varžybos.
Šventę organizavo Rūtos Meilutytės labdaros ir paramos fondas, vadovaujamas direktoriaus Algirdo Snarskio. Varžybose jėgas išmėgino 36 šeimos. Vieną komandą sudarė keturi šeimos nariai. Jie plaukė estafetę krūtine, kiekvienam reikėjo įveikti 25 m distanciją. Šios šventės iniciatorė R. Meilutytė su savo Sauliumi Meilučiu bei broliais Margiriu ir Mindaugu irgi bandė jėgas. Tarp žiūrovų buvo ir jų močiutė Aldona Meilutienė. „Mažai savo anūkėlę ir matau, nevažiavau į Lietuvos čempionatą Anykščiuose, todėl dabar ir susirengiau į Vilnių“, - sakė Rūtos močiutė.
NEPASISEKĖ. Garsiajai šeimai nepavyko patekti į pusfinalį. Pralaimėjimo „kaltę“ prisiėmė Saulius Meilutis: „Daug atsilikau nuo varžovų. Rūta komandą išvedė į priekį, tačiau Fortūna nusisuko nuo mūsų".
Tačiau, kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Meilučių šeimai nereikėjo rengtis tolesnei kovai, bet rūpesčių ir taip buvo per akis. Olimpinės ir pasaulio čempionės tėvas ir brolis Mindaugas nuskubėjo į vieną iš Vaikų ir jaunimo centro salių įrengti Rūtos medalių stendą, kuris žavėjo kiekvieną, užsukusį pasižiūrėti plaukikės apdovanojimų.
Antrasis brolis Margiris, pradėjęs dirbti pramogų versle, bei Rūta visą laiką sukosi baseine, abu neturėjo nė minutės atokvėpio. Be to, visi norėjo nusifotografuotri su Rūta. Dideliam varžybų dalyvių džiaugsmui, garsioji sportininkė išpildė visus jų prašymus.
FANTASTIŠKI METAI. R. Meilutytė šiuos metus pavadino fantastiškais. Sportininkė prisipažino, kad ji visas jėgas buvo sutelkusi Europos čempionatui, kuris jai buvo sėkmingas. Per Lietuvos čempionatą Anykščiuose, nors nuovargis ir darė savo, ji rungtyniavo su dideliu malonumu ir iš savęs daug reikalavo.
Iš vienų varžybų – į kitas. Kaip jai sekasi pakelti tokį didžiulį krūvį? „Normaliai, viskas gerai. Namie ir toliau treniruojuosi. „Girstučio“ baseinas man patinka“, - teigė Rūta įsitikinusi, kad jos organizuojamas šeimų turnyras taps tradiciniu.
Ateityje vaikams R.Meilutytės labdaros ir paramos fondas galvoja organizuoti treniruočių stovyklas, kviesis trenerius ir jaunimą mokys plaukti.
„Norisi varžybas kasmet surengti įdomesnes, originalesnes. Gal netgi savo draugų pasikviesiu iš Anglijos. Pirmosios varžybos parodė, kad gana aukštas šeimų plaukikų lygis“, - sakė Rūta.
PASIEKIMAS. Šeimų varžybose panoro dalyvauti daug įžymių Lietuvos sportininkų. Pasaulio jaunimo penkiakovės čempionė Ieva Serapinaitė, jau pradėjusi rengtis naujam sezonui, į baseiną atėjo su tėvu Valdu Serapinu, vyresniąja sesute Dovile bei dėde Egidijumi Kananavičiumi.
„Labai gražus renginys, įdomu dalyvauti, pabūti kartu su Rūta. Manau, kad varžybos vyks ir kitąmet, jose tikrai dalyvausiu, nes labai geras laikas. Dėl rankos traumos varžybose negalėjo dalyvauti mano sesuo dvynė Emilija, komanda truputį susilpnėjo. Tačiau patekome į pusfinalį“, - džiaugėsi I. Serapinaitė.
FLAGMANAS. Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas iš Kauno atvažiavo su tėčiu Vilijumi Špoku, žmona Sigita Špokiene ir sūnumi Matu, kuris lanko A. Sabonio krepšinio mokyklą.
„Į pusfinalį patekome priešpaskutiniu rezultatu, esame trijų kartų atstovai: mano tėtis jau 64-uosius pradėjo, o sūnui – dar tiktai vienuolika. Su plaukimu esame susiję tiktai aš ir žmona, kuri anksčiau lankė šuolių į vandenį pratybas ir tapo Lietuvos čempione“, - sako M. Špokas.
Tačiau jo tėvas visą laiką irgi draugauja su vandeniu. Buvo jūrų daugiakovininkas, per SSRS čempionatą pelnė bronzos medalį. V. Šokas prisipažįsta, kad plaukimas buvo jo silpnoji pusė, jis plaukti išmoko pats, o dabar kiekvieną sekmadienį plaukioja „Girstučio“ baseine. Žiemą skuba paslidinėti į Kleboniškio miškelius.
„Rūtos Meilutytės taurė – labai gera, graži iniciatyva, apvienijanti šeimas. Tikėjomės, kad bus daugiau trijų kartų atstovų. Lengviau ieškoti lengvesnio kelio į meistriškumą, apjungiant jaunus žmones, bet lieka kita grandis – man, tarkime, labai malonu dalyvauti varžybose su tėvais, kad ir kiek jiems bebūtų metų. Tėvai – tai šeimos flagmanas, kuo daugiau tėvų dalyvaus varžybose, tuo gražesnė bus šventė. Kitais metais tikiuosi, kad renginys bus dar gausesnis ir plaukimo baseine matyti daugiau vyresnio amžiaus žmonių“, - kalbėjo M. Špokas.
Po varžybų M. Špokas su visa šeima išskubėjo į „Siemens“ areną pasižiūrėti krepšinio rungtynių tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ komandų.
NUSTEBO. Vilniaus olimpinio sporto centro direktorius, 66-erių Manfrydas Čerikas estafetės komandą sudarė su savo 11-mete anūkėle Barboryte Bikulčyte, žentu Adrijumi Bikulčiumi ir pastarojo pussesere Egle Jankeliūnaite.
„Patekome į 16-uką ir plaukėme pusfinalyje, tai mums buvo didelis netikėtumas. Tai, kad dabar dalyvavome varžybose, pagrindinė kaltininkė - mano žmona Irena, kuri užregistravo komandą ir mums nebuvo kur trauktis. Su savo žentu buvome vandensvydininkai, o Eglė - povandenininkė, Lietuvos čempionė“, - sako M. Čerikas.
IŠSKIRTINIAI. Jauniausias varžybų dalyvis – 7 metukų Martynas Murėnas („Žuviukai“), o vyriausias 75-erių praeityje žinomas Lietuvos penkiakovininkas Gerimantas Narkus (jo komandoje buvo ir sūnus olimpietis Tomas Narkus). Šeima, kurios didžiausias amžiaus skirtumas – „Turbo sraigėms‘‘ atstovavę 70 metų Stasys Kirdeikis ir 10 metukų Martynas Aškinis.
Geriausias komandas apdovanojo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Vilniaus meras Artūras Zuokas. Po varžybų visi buvo pakviesti į šventinį vakarą ilgiau pabendrauti su olimpine čempione ir jos komanda - renginio organizatoriais.
PIRMASIS. Visos šeimos ir varžybų teisėjai buvo pasipuošę specialiai pagamintais sportiniais marškinėliais. Netrūko prizų, medalių, azarto, šypsenų. Niekas nebraukė ašarų pralaimėję, tiktai sakė, kad kitais metais kovoms jie pradės rengtis jau nuo dabar.
„Tai buvo mūsų pirmasis renginys. Mes nėjome tradiciniu keliu, kaip iš pradžių daroma. Nusprendėme pradėti nuo gerų darbų. Dabar kursime tinklapį, pristatysime savo programą ir toliau planuosime darbus. Vienas iš mūsų tikslų – mokyti vaikus plaukti, sumažinti nelaimių skaičių vandenyje. Palinkėkite mums sėkmės daryti tuos gerus darbus“, - sako R. Meilutytės labdaros ir paramos fondo direktorius A. Snarskis . Fondas pradėjo savo darbą. Jo direktorius A. Snarskis visą gyvenimą draugauja su Rūtos šeima - su Sauliumi Meilučiu yra pažįstamas jau daugiau kaip 45 metų, mokykloje abu sėdėjo viename suole. Jų mintys visada sutampa, todėl ir ėmėsi prasmingų darbų.
Marytė Marcinkevičiūtė