Europos Audito rūmų narė Rasa Budbergytė ragina Lietuvą Europos Sąjungos (e) lėšas naudoti taip, kad jos ne tik leistų įgyvendinti konkrečius projektus, bet ir duotų kuo daugiau pridedamosios vertės.
,,2014-ieji metai – tai naujas programinis laikotarpis. Pinigus reikia panaudoti taip, kad tie tiksliai, kurie gražiai suformuluoti Europos augimo strategijoje, būtų pasiekti. Svarbiausia, kad pinigus mes nesudėtume į betoną, bet nukreiptume ten, kur galima būti sukurta pridedamoji vertė – finansuoti tai, ko iš tiesų pats nei verslas, nei konkretus gamintojas nepadarytų, jeigu neturėtų tų lėšų, kurios ateina iš Europos Sąjungos fondų“, - po susitikimo su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi žurnalistams sakė R. Budbergytė. Ji pabrėžė, kad Lietuvos dar laukia nemažai darbų mažinant socialinę atskirtį, mažinant nedarbo lygį bei įgyvendinant svarbias struktūrines reformas.
Nors Lietuvoje, kaip skelbia FNTT, dėl galimai nesąžiningo 2007-2013 metų laikotarpio ES struktūrinės paramos lėšų panaudojimo pradėtas 21 ikiteisminis tyrimas, R. Budbergytė teigia, kad Lietuva nėra išskirtinė tarp ES šalių narių, o siekis supaparastinti ES struktūrinių fondų panaudojimo atskaitomybę ir įvykdytų projektų kokybę tikrai neatriš rankų dar labiau.
,,Mes, ir Europos Komisija, ir Europos Audito rūmai, esame už tai, kad nereikia perdaug sudėtingų taisyklių, kadangi kuo jos sudėtingesnės, tuo labiau jos sudaro prielaidas padaryti klaidas, ir kartais net sudaro prielaidas piktnaudžiavimui. Tai, kad yra tiek daug ikiteisminių tyrimų Lietuvoje, tikrai nerodo, kad Lietuva yra kokioje nors išskirtinėje situacijoje lyginant su kitomis šalimis narėmis”, - sakė ji.
Pabrėžusi, kad padėtis Lietuvoje tikrai nesanti blogesnė negu kitose šalyse narėse, R. Budbergytė pridūrė, kad daugiausia problemų kelia korupcija viešuosiuose pirkimuose. ,,EK šiais metais savo korupcijos apžvalgoje pasakė, kad tai yra pagrindinė problema visose šalyse narėse neišskiriant nė vienos”,- sakė ji.
Todėl pasak R. Budbergytės, ,,taisyklės turi būti supaprastinamos, tačiau ne taip, kad sudarytų prielaidas nesilaikant taisyklių ateiti pirkti paslaugas, pirkti prekes”.