Vos prieš keletą dienų iš studijų sero Paulo McCartney menų institute į Lietuvą pailsėti grįžusi muzikinio realybės šou "Dangus" nugalėtoja dainininkė Rasa Bubulytė nustebina į susitikimą atėjusi su egzotiškos išvaizdos norvegų prodiuseriu, dainų rašytojų ir muzikantu Snorre'u Bergerudu.
"Gyvenimas" aiškinasi, kas sieja mūsų kraštietę su talentingu roko grupės gitaristu.
- Kaip susipažinote?
Rasa (toliau - R.): Liverpulyje. Snorre ten dirba su muzika. Sutapimas, kad su juo ir dar keliais šauniais norvegų muzikantais šiuo metu kuriame įdomų muzikinį projektą.
- Koks tai projektas? Rasa dainuos metalą?
R.: Ne, sunkių gitarų nebus. (Juokiasi.) Gitaros, smuikas, truputis programinės muzikos, elektronikos, galbūt pasikviesime porą ispanų - akordeonistą ir violončelininkę.
Idėjų daug - gali būti, kad išgirsime ir kanklių bei norvegiško smuiko (su 8 stygomis) skambesį. Muzika skambės kitaip, tai bus visiškai kita Rasa nei ta, kuri dainavo su Jonu čepuliu...
- Kas kuria dainoms žodžius?
R.: Aš. Tačiau pirma gimsta muzika. žodžiai ateina daug vėliau nei melodija.
- Ar projektas turi pavadinimą?
Snorre'as (toliau - S.): Dar ne. Demo versijos jau yra (kai kurios - visos dainos, kai kurių - tik vokalas ir gitara). įrašų studijoje pradėsime dirbti spalį. Prie mūsų prisidės ir keletas Lietuvos muzikantų, tačiau jų pavardžių dar neišduosime. (šypsosi.) Kai bus galutinai aiški projekto sudėtis, atsiras ir pavadinimas.
- Snorre'ai, papasakokite apie save.
S.: Groju gitara, rašau muziką ir dainuoju muzikiniuose projektuose (keli jų - "She Said Destroy", "Kovacs", "Bennett"). Liverpulyje prodiusuoju alternatyviojo folko, metalo, čigonų ir elektroninės muzikos projektus.
- Kokie muzikantai prisijungs prie jūsų naujo projekto?
S.: Dirbame su dviem stilistiškai skirtingais būgnininkais. Vienas kuria metalą, kitas - džiazą. Taip pat rugpjūtį prie mūsų greičiausiai prisijungs brazilų gitaristas, puikiai perteikiantis savo gimtosios šalies muziką. Kuriame gerą įvairių stilių muzikinį miksą. (Juokiasi.)
- Rasa, nusprendėte likti Anglijoje ir baigti studijas. Kas lėmė šį apsisprendimą?
R.: Mokykloje daug galimybių saviraiškai. Gali pasirinkti: dainuoti nuo džiazo iki sunkiosios muzikos. Didelis dėmesys mokykloje skiriamas muzikantų apmokymui, kaip save pateikti rinkoje.
Anglijoje muzikantų yra daugiau, nei vietų, kur jiems groti. Didžiulė konkurencija! Nėra taip lengva, kaip atrodo. Nes talentingų žmonių yra labai daug.
Būna, į seminarus atvažiuoja dėstyti garsių grupių atlikėjų, prodiuserių, pačių muzikantų. Ir dauguma jų sako: "Pažįstu daug
žmonių, kurie yra tikrai geresni už mane. Tiesiog tinkamu laiku atsidūriau tinkamoje vietoje".
- Ką davė studijos Liverpulyje?
R:. Visų pirma šios studijos turėjo didelę reikšmę mano muzikiniams apsisprendimams, muzikinio skonio formavimuisi. Mano mokykloje studijuoja įvairių sričių menininkai, tad ir aplinka, atmosfera yra visai kitokia.
Gyvenimas kitoje šalyje davė daug. Pirmiausia - kaip žmogui... Gal netgi geresniu žmogumi tapau. (Juokiasi.) Svečioje šalyje atsirado daugiau noro dirbti. Lietuva veikia įdomiai, čia žmonės kiek užspausti. Anglijoje į žmogų žiūrima pozityviau, tau duodama galimybių save išreikšti, anglai daugiau giria, nei beria druskos, kaip kad lietuviai mėgsta.
- Ko trūko Anglijoje?
R:. Skanią duoną buvo sunku susirasti. (Juokiasi.) Bet po kiek laiko radau vienoje tarptautinėje parduotuvėje. Tik toks menkas trūkumas iš pradžių buvo. O šiaip viską galima rasti.
Su artimaisiais visą laiką šneku per "Skype". Ir matau juos, ir girdžiu - atrodo, lyg tame pačiame kambaryje gyventume.
- Žadate grįžti į Lietuvą?
R:. Dabar noriu pabaigti studijas. O kas bus po metų, - bijau ką ir sakyti, bus matyti.
- Kokie artimiausios savaitės planai? Kada išvykstate į Angliją?
R:. Noriu aplankyti kuo daugiau renginių ir susitikti su draugais. Planuoju važiuoti į "Roko naktis"! Nes ten gros mano draugai. O palikti Lietuvą planuoju rugpjūčio vidury.
Gintarė Šatkauskaitė