Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis laimėjo Suomijoje vykusį Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger Tour“ serijos turnyrą „IPP Open 2010“, kurio prizų fondą sudarė 106,5 tūkst. eurų.

20-metis lietuvis, pasaulio reitinge užimantis 119-ąją vietą, finale sekmadienį nugalėjo 78-ąją pasaulio raketę 26-erių metų lenką Michalą Przysięžny. Pirmąjį setą lietuvis laimėjo 6:1, o antrajame sete, R. Berankiui pirmaujant, lenkas pasitraukė iš kovos.

R. Berankiui už pergalę atiteko 125 ATP reitingo taškai ir 15,3 tūkst. eurų (apie 52,8 tūkst. litų) premija. Trenerio Remigijaus Balžeko auklėtinis po šios pergalės pasaulio reitinge pakils į pirmąjį šimtuką.

R. Berankis pakeliui į finalą nugalėjo keturis varžovus iš Rusijos, Prancūzijos, Kanados ir Bulgarijos.

R. Berankis laimėjo antrąjį ATP „Challenger Tour“ serijos turnyrą per savo karjerą. Šių metų birželio mėnesį lietuvis triumfavo turnyre Notingeme (Anglija).