Sėkmingai pirmojo 2014 metų "Didžiojo kirčio" serijos teniso turnyro - atvirojo Australijos teniso čempionato, kurio prizų fondą sudaro beveik 33 mln. Australijos dolerių, atrankos varžybų etape įveikė bei į pagrindinį vienetų turnyrą iškopė Ričardas Berankis.

Vienintelis turnyre dalyvaujantis Lietuvos tenisininkas bei keturioliktas pagal skirstymą atrankoje 23-jų metų R.Berankis šeštadienį trečiajame atrankos rate per 60 minučių 6:3, 6:1 nugalėjo 24-erių metų slovaką Andrejų Martiną (ATP-147).

Po šios šios pergalės lietuvis, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge užima 130-ą vietą, užsitikrino 35 ATP reitingo taškus bei 30 tūkst. Australijos dolerių čekį.

Pirmajame kvalifikacijos rate R.Berankis per 56 minutes 6:2, 6:3 sutriuškino 27-erių metų italą Gianlucą Naso (ATP-278), o antrajame rate per 77 minutes 6:4, 6:3 nugalėjo 31-erių metų brazilą Andre Ghemą (ATP-226).

2013 metais atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse R.Berankis nesunkiai įveikė kvalifikacinį barjerą ir pagrindinėse varžybose įveikė ukrainietį Sergejų Stachovskį, nugalėjo vokietį Florianą Mayerį, tačiau šešioliktfinalyje 3:6, 4:6, 5:7 nusileido vėliau finale žaidusiam škotui Andy'iui Murray'ui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.