„Pirma – mes aišku tobulinsime savo oro gynybos sistemas. Naikinsime (Vakarų ginkluotę). Antra – mes svarstome apie tai, kad jeigu kažkas įmanomu laiko tiekti tokią ginkluotę į karo veiksmų zoną smogti mūsų teritorijai ir sukuria problemas mums, tai kodėl mes neturime teisės siųsti ginklus į tuos pasaulio regionus, kur bus suduodami juntami smūgiai objektams tų šalių, kurios taip daro Rusijos atžvilgiu? Tai yra atsakas gali būti asimetrinis, mes apie tai galvojame“, – grasino V. Putinas.
Jis taip pat aiškino, kad „tokio pobūdžio veiksmai galutinai sugriaus tarptautinius santykius ir pakirs tarptautinį saugumą“.
„Jeigu mes matome, kad tos šalys įsitraukia į karą prieš mus, o tai ir yra jų tiesioginis dalyvavimas kare prieš Rusiją, tai mes paliekame sau teisę veikti analogišku būdu. Tai yra kelias link labai rimtų problemų“, – pažymėjo jis.
Rusija jau bendradarbiauja su Iranu ir Šiaurės Korėja
Rusijos kaltinimai Vakarams dėl tiekiamos pagalbos Ukrainai skamba keistai bendrame Rusijos priešiškų veiksmų kontekste.
Jau nekalbant apie savaime suprantamą Vakarų norą pasipriešinti Rusijos agresijai Ukrainoje, kuomet Maskva ciniškai kišosi į kaimyninės šalies vidaus reikalus, aneksavo dalį teritorijos ir pradėjo plataus masto puolimą, Rusija pati nuolat vykdo priešiškas operacijas prieš Vakarus ir bendradarbiauja su prieš Vakarus nusiteikusiais režimais.
Pavyzdžiui, rusai savo sąjungininkėmis pavertė Iraną ir Šiaurės Korėją. Žiniasklaidos tyrimai rodo, kad pastarosios šalys, kurios nuolat grasina Vakarams, galėjo gauti iš Rusijos karinės ginkluotės ir technologijų.
Pats V. Putinas grasino Europos šalims „su dideliu gyventojų tankiu mažose teritorijose“, taip leisdamas suprasti, jog gresia branduolinio ginklo panaudojimas.
Asimetrines atakas Rusija jau vykdo seniai
Rusija taip pat jau daugelį metų vykdo V. Putino minėtas „asimetrines atakas“.
Pavyzdžiui, 2024-ųjų pradžioje vykdė GPS ryšio blokavimą Baltijos jūros regione, dėl ko kilo problemų civilių skrydžiams. Čekijos teisėsauga nustatė, kad dar 2014-aisiais šalies teritorijoje esančiame amunicijos sandėlyje įvykdytas sprogdinimas – Rusijos saugumo agentų darbas.
Jau daugelį metų Rusija, kartu su satelitine Baltarusija, vykdo hibridinę migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių siuntimo prie Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Suomijos sienų operaciją.
Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pareiškė, kad pastaruoju metu padažnėję gaisrai Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje taip pat yra rusų diversijų rezultatas.
Jau nekalbant apie Rusijos propagandos transliuojamas žinutes apie būtinybę sunaikinti Vakarus ar pavienes šalis. Pavyzdžiui, Rusijos Dūmos deputatas Andrejus Guruliovas birželio 5-ąją pasiūlė „smogti branduolinį smūgį riebiam taikiniui Europoje“, turėdamas omenyje kurį nors transporto mazgą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!