„Žodis „pergalė“ šiomis dienomis Maskvoje skamba visur“, – rašo leidinys.
Straipsnio autoriai pažymi, kad pirmaisiais plataus masto karo prieš Ukrainą metais daugelis rusų buvo sukrėsti invazijos ir jautė gėdą dėl jos. Šimtai tūkstančių piliečių paliko šalį. Antruosius karo metus rusai praleido bijodami antrosios mobilizacijos bangos.
Tačiau tam tikrų laimėjimų fronte ir mažo Vakarų sankcijų veiksmingumo fone trečiaisiais karo metais Kremlius turėjo progą „parduoti“ rusams idėją, kad karą pavyks laimėti.
Naratyvas „Rusija prieš visą pasaulį“
„Jaučiame, kad pergalė jau arti“, – „The New York Times“ teigė 43 metų Andrejus, Maskvoje apsilankęs gegužės 9-osios iškilmėse.
Jis buvo vienas iš tų, kurie kaustant šalčiui apžiūrėjo neseniai užgrobtos Vakarų karinės technikos kolekciją.
Kiekviena mašina parade buvo pažymėta ją pagaminusios šalies vėliavomis, kad būtų sustiprintas propagandinis pasakojimas, neva Rusija kariauja su visu išsivysčiusiu pasauliu ir karą laimi.
„Kai matai visa tai ir visas tas vėliavas, aišku, kad ginklus tiekia visas pasaulis, ir žinai, kad vyksta pasaulinis karas“, – sakė Andrejus.
„Kaip visada, Rusija prieš visą pasaulį“, – pridūrė jis.
Paroda sukėlė sumaištį tarp rusų, kurie džiaugėsi ukrainiečių netektimis kare ir šaipėsi iš Vakarų sankcijų, negalinčių sustabdyti Rusijos karinės mašinos.
Žurnalistų apklausti rusai pritarė neterminuotam Vladimiro Putino valdymui, aiškindami, kad prezidentui reikia daug laiko suprasti Rusiją.
Kai kurie džiaugėsi, kad Rusija „pagaliau išsprendė LGBTQ klausimą“, paskelbusi „judėjimą“ ekstremistiniu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!