Primename, kad V. Putinas į Federalinį Susirinkimą kreipėsi jau 19 sykį. Šią kalbą jis pradėjo pažadu kalbėti apie „strateginius ateities planus, padėsiančius klestėti Rusijai“.
Skaitydamas kreipimąsi jis nuolat kaltino Vakarus „išprovokuotu karu Ukrainoje, Artimuosiuose Rytuose ir kitur“. V. Putinas eilinį sykį pakartojo, kad „ne mes pradėjom šį karą“, nepaisant to, kad 2022 m. pats asmeniškai pradėjo neišprovokuotą puolimą Ukrainoje.
„Rusija niekam neleis kištis į jos vidaus reikalus. Vakarams vietoje Rusijos reikia priklausomos, mirštančios erdvės“, – aiškino V. Putinas, pridūręs, kad „Vakarai taip jau padarė Ukrainoje“.
„Civilizacijos sunaikinimas“
V. Putinas savo kalboje daug dėmesio skyrė šalies branduolinių pajėgų pagyroms. Pareiškė, kad Rusijos „strateginės branduolinės pajėgos yra visiškai pasirengusios garantuotam naudojimui“.
Kariuomenei pristatyti pirmieji serijinių sunkiųjų balistinių raketų „Sarmat“ pavyzdžiai. Netrukus juos demonstruosime bazių teritorijose kovinėje parengty.
V. Putinas pavadino veidmainyste tai, kad Vakarai diskutuoja apie strateginį stabilumą ir derybas su Rusija, o „viešai kalba apie Rusijos strateginį pralaimėjimą mūšio lauke“.
„Visa, ką prisigalvoja Vakarai, gresia realiu konfliktu su branduolinio ginklo panaudojimu, o tai reiškia civilizacijos sunaikinimą“, – pareiškė V. Putinas.
Šėtonas su branduoline galvute
Pentagonas dar 2022 m. skelbė, jog „Sarmat“ Vakarams išskirtinės grėsmės nekelia.
Raketa RS-28 „Sarmat“ (NATO koduotėje vadinama „Satan II“, „Šėtonas II“) yra vienas iš naujausių Rusijos branduolinės ginklų, apie kurio tariamai sėkmingą išbandymą 2022 m. balandžio 20-ąją paskelbė Rusijos kariuomenė. Pentagono teigimu, ši raketa nekelia didesnės grėsmės JAV ar šalims sąjungininkėms.
V. Putino teigimu, ši raketa „neturi analogų pasaulyje“ ir gali pasiekti bet kurį taikinį nenumušta. Jos numanomas veikimo nuotolis yra 10-18 tūkst. kilometrų. Taip pat deklaruojama, kad raketa gali pasiekti hipergarsinį greitį.
Vakarų ekspertų teigimu, net jeigu Rusijai ir pavyko sukurti naujos kartos branduolinę raketą su deklaruojamomis techninėmis charakteristikomis, tai nebūtinai reiškia pasiektą viršenybę branduolinio konflikto atveju, ar taip vadinamą „pirmojo smūgio persvarą“.
Vakarų turimos branduolinės triados sudėtyje esantys povandeniniai laivai užtikrina solidžią apsaugą net ir nuo tokių raketų, kaip „Sarmat“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!