Dirbtinės eglutės
Siekis tausoti gamtą dažniausiai paskatina vartotojus namuose dabinti dirbtines eglutes, o taip pat tai yra kur kas paprastesnis variantas, kada netrukdo krentantys spygliai ir kitokia priežiūra. Vis dėlto yra ir kita medalio pusė, kadangi daugelis dirbtinių kalėdinių eglučių yra pagamintos Kinijoje iš naftos produktų, plastiko, kurio gamyba gamtai kainuoja itin brangiai. Galiausiai, išmestoms dirbtinėms eglutėms prireikia šimtmečių, kol šio suyra.
Vis dėlto norint būti gamtai draugiškiems, tą pačią dirbtinę eglutę reikėtų naudoti daugelį metų, kadangi jas išmetant po 3-4 metų ir vėl perkant naują – nauda menka.
Gyvos eglutės
Gyva eglutė ir jos kvapas namuose sukuria magišką Kalėdų atmosferą. Be to, šios yra kur kas pigesnės, nei dirbtinės eglutės. Daugelis mano, jog perkant gyvą eglutę žalojama gamta, tačiau miškininkai, medelynų darbuotojai paprastai sodina eglučių plantacijas ir augina ten žaliaskares būtent didžiosioms šventėms. Taip pat gyvos eglutės gali atkeliausi ir ne tik iš plantacijų. Šios yra iškertamos iš pakelių ar kitų augimui netinkamų vietų ir taip pat pardavinėjamos prieššventiniu laikotarpiu.
Kitas variantas – vietoj nukirstos eglės rinktis jau pasodintą vazone, kurią galima išsaugoti ir pavasarį pasodinti į žemę. Šis pasirinkimas išties bus pats naudingiausias gamtai, o ir jūs nusipirkta eglute galėsite džiaugtis ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ištisus metus.
Kitos alternatyvos
Jei, visgi, sunku išsirinkti, kokią eglę namuose dabinti ar, tiesiog, tai atrodo per brangu, išeitis yra. Šventinę nuotaiką lengvai galima susikurti vietoj eglės puošiant spygliuočio šaką – tai pigus ir paprastas sprendimas, suteikiantis namams ne ką mažesnės kalėdinės gyvasties.
Taip pat visuomet puiki išeitis – originalumas. Kalėdų egles galima pasigaminti patiems, tik reikia pasitelkti fantaziją ir nebijoti kitokių sprendimų. Šventiniu atributu gali tapti eglė, pagaminta vien tik iš kalėdinių girliandų, žaisliukų, spalvoto popieriaus ar ko tik sugalvosite.