„Tai yra ypatingas įvykis, manau, ne tik Lenkijos lietuviams, bet ir Lietuvos istorijai (...) Licėjus yra tapęs kultūros židiniu, tradicijų puoselėtoju“, - BNS sakė L.Linkevičius.
Sveikindamas mokytojus, moksleivius ir visą Punsko bendruomenę, L.Linkevčius pabrėžė licėjaus reikšmę puoselėjant ir išsaugant lietuvybę bei ryšį su Lietuva, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
„Mokykla yra daugiau nei pastatas. Mokykla jaunajai kartai perduoda ryšį su gimtine, su Lietuva, perduoda pagarbą mūsų istorijai ir atveria kelius į pasaulį. Dėkoju licėjaus įkūrėjams, mokytojams, vadovams ir bendruomenei, kurie 60 metų kūrė, puoselėjo ir išlaikė šį šviesos židinį“, – pranešime cituojamas ministras.
„Linkiu, kad baigę licėjų būtumėte ne tik Lietuvos ir Lenkijos patriotai, bet ir Europos patriotai. Nes tai mūsų bendras likimas. Esame stipresni, kai esame kartu. Europa – tai ir bendra mūsų atsakomybė. Nelikite nuošalyje, domėkitės ir būkite aktyvūs Lietuvos-Lenkijos draugystės ir bendrų Europos namų kūrėjais“, – pridūrė L.Linkevičius.
L.Linkevičius taip pat susitiko su Seinų parapijos klebonu prelatu Zbigniewu Bzdaku (Zbignevu Bzdaku), lankėsi Seinų lietuvių „Žiburio“ gimnazijoje.
„Padėkojome Z.Bzdakui už jo paramą lietuvybei, kadangi istorinėje Seinų seminarijoje bus atidaryta lietuviška menė - jau yra priimtas sprendimas. Taip pat aplankėme ir „Žiburio“ gimnaziją, kuri yra labai puikai įrengta. Lietuvos Vyriausybėremia daugelį šios gimnazijos darbo aspektų, nors, aišku, ji yra išlaikoma Lenkijos valdžios“, - BNS sakė L.Linkevičius.
Ministras dalyvavo mišiose Punsko Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo bažnyčioje, padėjo gėlių prie Antano Baranausko paminklo Seinuose ir Beržininkų kapinėse prie Lietuvos karių, žuvusių už Tėvynės laisvę, kapų. Renginiuose taip pat dalyvavo Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.
„Ieškome kas mus jungia, kas mus vienija ir iš tikrųjų gražu, kad atrandame. Malonu, kad ir Lenkijos valdžios atstovai gausiai dalyvavo šiame minėjime, tai rodo, kad (lietuvių - BNS) bendruomenė labai sveikai bendrauja su vietos valdžia ir galbūt simbolizuoja, kad mes turime irgi skirti daugiau dėmesio mūsų šalių santykiams“, - BNS sakė L.Linkevičius.
Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjus įkurtas 1956 metais. Tai vienintelė Lenkijoje vidurinė mokykla lietuvių dėstomąja kalba. Kovo 11-osios vardas licėjui suteiktas 1992 metais.
Lenkijoje gyvena apie 4,5 tūkst. lietuvių.