„Ko nepadaro sveikatos apsaugos ministerija, tenka imtis Savivaldybei, bet dėl to nė kiek nepergyvenam – sveikatos įstaigų kokybę mieste gerinam daug ir nuosekliai, ir tai tik dar vienas žingsnis link kokybiškesnių paslaugų vilniečiams: su mažesnėmis eilėmis, ir daugiau laiko kiekvienam pacientui“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Iki šiol galiojanti valstybinio finansavimo sistema neskatino šeimos gydytojų jaustis oriai, nes jiems nuolat tenka priimti neadekvatų pacientų skaičių, patirti kasdienį didžiulį darbo krūvį už palyginti menką atlygį. Sveikatos apsaugos ministerijos finansavimas skiriamas už vieną pacientą per metus labai mažas: nuo 22,76 Eur – už darbingo amžiaus pacientus, ir iki 110,9 Eur – už kūdikius. Kitą finansavimo dalį sudaro PSDF lėšos už skatinamąsias paslaugas, prevencines programas ir gerus darbo rezultatus.
Vilniaus savivaldybė nusprendė pati daryti įtaką tai finansavimo daliai, kuri tenka už pacientus, ją padidinama maždaug trečdaliu. Medikų atlyginimų padidinimui metams Vilniui prireiks iki 4 mln. eurų, tačiau sostinės šeimos gydytojų, kartu dirbančių slaugytojų atlyginimai padidės iki 20 procentų ir tai bus pirmas žingsnis stabdyti geriausių specialistų migravimą į kitus regionus, savivaldybes, į užsienio šalis.
Pasak mero pavaduotojo Gintauto Palucko, savivaldybė pati sprendžia šeimos medicinoje susidariusias tokias problemas kaip ilgos laukimo eilės patekti pas šeimos gydytojus, nepakankamas pacientui vizito metu skiriamas laikas jo sveikatos problemoms spręsti, didelis gydytojų darbo krūvis, nepakankamas jų teikiamų paslaugų finansavimas, sveikatos priežiūros specialistų trūkumas.
Ne mažiau kaip 85 proc. iš Savivaldybės skiriamų lėšų bus nukreiptos atlyginimams ar naujų šeimos gydytojų pareigybių steigimui, ne daugiau kaip 15 proc. – kitoms įstaigų reikmėms, kurios sudarys geresnes darbo sąlygas, mažins laukimo eilę, didins paciento apžiūros laiką.