„Esu specialusis liudytojas – teisinis tyrimas patvirtins mano teisumą. Jaučiuosi ramus ir teisus, nes priimtas prokuratūros sprendimas patvirtino tai, ką sakiau anksčiau“, – BNS perduotame komentare sako M. Puidokas.
Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad Seimo nariui M. Puidokui ikiteisminiame tyrime dėl galimo papirkimo ir prekybos poveikiu ketvirtadienį suteiktas specialiojo liudytojo statusas.
Specialiojo liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka. Tai pažymi ir M. Puidokas.
„Prokuratūros nutarime taip pat nurodyta, kad įtariamojo statusui suteikti duomenų nėra. Tai reiškia, jog įtariamojo statusas nesuteiktas ne dėl mano kaip Seimo nario esamos teisinės neliečiamybės“, – sako parlamentaras.
„Mano tikslas ir siekis, jog būtų nustatyta objektyvi tiesa ir pasiekti baudžiamojo proceso tikslai. Per visus penkerius mano darbo Seime metus nei vieno kolegos Seimo nario niekada neprašiau palaikyti ar nepalaikyti abejotinų įstatymų projektų. Mano sąžinė rami, dirbau žmonių labui, kaip to ir reikalauja Konstitucija“, – tvirtina M. Puidokas.
Prokuratūros pranešimu, parlamentaras apklaustas atliekant ikiteisminį tyrimą dėl M. Puidoko padėjėjo Kęstučio Motiečiaus Seimo patalpose Seimo nariui Matui Maldeikiui, kaip įtariama, pasiūlyto 50 tūkst. eurų kyšio. Juo, tyrimo duomenimis, galėjo būti siekiama, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, jog būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.
Šioje byloje įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu pateikti K. Motiečiui ir azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui.