„Karys, žudydamas kitus, tarsi jaučiasi labai gyvas, triumfuoja. Netgi yra tokia teorija, kad žmonės prie mirusio žmogaus karsto visada jaučia kažkokį triumfą – aš dar gyvas, o tu jau miręs“, – teigia R. Milašiūnas, diskutuodamas apie galimas tokio amerikiečių kario poelgio priežastis.
Psichoanalitikas užsiminė ir apie galimą įtampa pačiuose amerikiečių kariuomenės daliniuose: „Kitas dalykas – tas, kas vyksta ne tik pačiame Afganistane tarp amerikiečių ir vietinių, bet ir pačiuose kariniuose daliniuose. Tarp jų pačių galbūt yra irgi kažkokia įtampa, kuri irgi kartais sprogsta į jos nuliejimą ant kitų.“ Pasak R. Milašiūno, žmonės kartais yra linkę perkelti agresiją ant kitų žmonių, ypač ant tų, kurie yra labiau bejėgiai, ir prieš kuriuos mes galime tą savo jėgą pademonstruoti.
Priežasčių taip pat galima ieškoti ir asmeniniame šio 38 metų amerikiečio gyvenime. Karių, kaip ir visų kitų žmonių psichologinę būklę gali įtakoti vaikystės traumos: „Galiausiai, galbūt šis karys atsivežė įtampą iš savo psichologinės būsenos – iš praeities, iš vaikystės, ir jam apskritai buvimas ten yra neįmanomas. Galbūt jis žudo vaikus, bejėgius žmones dėl kažkokios vaikystėje patirtos traumos.“
Teigiama, kad žudynes surengęs amerikietis turėjo problemų su adaptacija po to, kai grįžo iš karo Irake. Jam taip pat buvo nelengva sugrįžti į savo šeimą. Pasak R. Milašiūno, būtent tai, kad agresija išlieta ant taikių žmonių, leidžia daryti prielaidą, kad šis amerikietis turėjo problemų su kitais taikiais žmonės kitoje vietoje.
Neįvardintas pareigūnas „ABC News“ televizijos kanalui teigė, kad šis karys anksčiau yra patyręs smegenų traumą – arba nuo smūgio į transporto priemonės liuką, arba dėl avarijos. Tačiau gydymas buvo sėkmingas, ir buvo padaryta išvada, kad karys yra sveikas. Jis sėkmingai perėjo psichikos būklės patikrinimą 2008 metais ir tapo snaiperiu.
Taip pat skaitykite:
Afganistaniečiai papasakojo kraupią amerikiečio surengtų žudynių istoriją (foto)(video)