• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po kelis mėnesius trukusių pokalbių klausymosi Generalinė prokuratūra nusprendė kreiptis į Seimą ir prašyti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn du Panevėžio apygardos teismo teisėjus - Rimantą Savicką ir Arnoldą Šukaitį.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį generalinis prokuroras Algimantas Valantinas turėtų kreiptis į Seimo narius ir prašyti panaikinti teisėjų teisinę neliečiamybę, praneša naujienų portalas delfi.lt.

REKLAMA

49 metų R.Savickas dirba Civilinių bylų, o jo bendraamžis A.Šukaitis - Baudžiamųjų bylų skyriuje.

Portalo žiniomis, aukštas pareigas einančiais Panevėžio teisėjais susidomėta praėjusių metų pabaigoje, o šių metų sausį Vilniaus apygardos teismas patenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų prašymą ir leido klausytis teisėjų pokalbių telefonu bei įrengti slaptas vaizdo kameras ne tik teismo patalpose, bet ir teisėjų darbo kabinetuose.

REKLAMA
REKLAMA

"Žinau, kad mano pokalbių klausosi jau nuo sausio, tačiau nieko negaliu padaryti", - pirmadienį prisipažino teisėjas R.Savickas. Kai kurių šaltinių teigimu, prašydami leidimo patraukti atsakomybėn R.Savicką prokurorai ketina remtis vienu slaptu įrašu, kuris esą galėtų patvirtinti galimus įtarimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neoficialiai užsimenama, kad teisėjas prieš keletą metų iš vieno Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūno yra įsigijęs namą, tačiau vėliau pastebėjo jame įvairių defektų, todėl nusprendė buvusį pastato šeimininką paduoti į teismą.

REKLAMA

"Nežinau, ar tai yra susiję su šia istorija, tačiau ji man nuolat primenama - net tada, kai pretendavau tapti teismo pirmininku", - sakė R.Savickas.

Teisėjas tikino taip pat girdėjęs, kad jam įtarimai esą gali būti siejami su šiuo metu STT atliekamu ikiteisminiu tyrimu dėl Panevėžyje dirbančio bankroto administratoriaus Algio Kleivos veiksmų. 22 Aukštaitijos įmonių bankrotą administruojančiam vyrui yra pateikti įtarimai dėl kyšio priėmimo, svetimo turto pasisavinimo, didelės vertės sukčiavimo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

REKLAMA

"Aš jį vienoje byloje paskyriau bankroto administratoriumi", - prisipažino teisėjas.

Tuo metu jo kolega A.Šukaitis tikino nė neįsivaizduojąs, dėl ko galėjo jo veikla susidomėti specialiųjų tarnybų pareigūnai. Jis prisipažino, kad su kolega iš Civilinių bylų skyriaus dalyvauja medžiotojų būrelio veikloje. "Mes tik kartu medžiojame, daugiau niekas mūsų nesieja", - aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neoficialiai užsimenama, kad teisėjui gresia nemalonumai yra susiję su brangiu alkoholinio gėrimo buteliu. "Girdėjau tokią versiją, tačiau netikiu, kad su tuo gali būti susijęs ikiteisminis tyrimas", - teigė A.Šukaitis.

R.Savickas teismuose dirba nuo 1989-ųjų balandžio, o Panevėžio apygardos teismo teisėju buvo paskirtas 1995-ųjų sausį.

REKLAMA

A.Šukaitis karjerą teismuose pradėjo 1989-ųjų gruodį - dirbo Anykščių teisme. Nuo 1995-ųjų sausio jis taip pat dirba Panevėžio apygardos teisme.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka atliekamo tyrimo kol kas nekomentuoja.

REKLAMA

STT direktorius Žimantas Pacevičius pirmadienį informavo, kad šį tyrimą inicijavo jo vadovaujama tarnyba. "Kaip aš juokauju, visi rimti Lietuvoje tyrimai yra inicijuoti STT", - sakė jis žurnalistams.

Detaliau kalbėti apie bylą jis atsisakė, teigdamas, jog tai generalinio prokuroro prerogatyva.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų