Generalinė prokuratūra šią savaitę priėmė nutarimą į vieną ikiteisminį tyrimą sujungti Kauno ir Šiaulių prokuratūrose esančius ikiteisminius tyrimus, kuriuose įvairių nusikalstamų veikų padarymu įtariama buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė.
Taip pat prijungti tyrimai, kuriuose yra duomenų, kad bylose nurodytas nusikalstamas veikas galėjo padaryti N. Venckienė. Tai penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra.
„Toks sprendimas priimtas Generalinėje prokuratūroje atlikto patikrinimo metu įvertinus, jog per minimus ikiteisminius tyrimus nustatytos aplinkybės leidžia pagrįstai teigti, kad nurodyti tyrimai yra susiję pagal tiriamas aplinkybes ir asmenis, įtariamus padarius tiriamas nusikalstamas veikas“, – teigia prokuratūra.
Taip pat manoma, kad, sujungus šiuos tyrimus į vieną, visos galbūt įvykdytos nusikalstamos veikos būtų ištirtos išsamiai, objektyviai, išvengiant tyrimo veiksmų dubliavimo.
Atsižvelgiant į tai, kad sujungtas ikiteisminis tyrimas yra didelės apimties, sudėtingas, jame reikia atlikti tyrimo veiksmus visoje Lietuvos teritorijoje ir siekiant užtikrinti nusikalstamų veikų ištyrimą per trumpiausią laiką, nutarta sudaryti tyrimo grupę iš Kauno, Šiaulių bei Vilniaus apygardų prokuratūrų prokurorų ir Kauno apskrities policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos bei Kauno rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjų.
Tyrimo grupės vadovu paskirtas Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis.
Kaip skelbta, spalio 21 dieną Kauno apylinkės teismas patenkino Kauno apylinkės prokuratūros pateiktą prašymą skirti N. Venckienei suėmimą. Įtariamoji, kaip manoma, yra apsistojusi JAV. Teisėsauga šios įtariamosios buvimo vietos nepatvirtina.
Kol kas N. Venckienei pateikta įtarimų pagal dvylika Baudžiamojo kodekso straipsnių. Tarp jų – dėl galimo neteisėto informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimo, jos viešinimo, viešo teismo pažeminimo, teismo sprendimo nevykdymo, trukdymo antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis, pasipriešinimo policijos pareigūnui ir t. t.
Sprendimą dėl papildomų tarptautinių teisinių procedūrų, kurios leistų šią įtariamąją perduoti Lietuvai, priims sudaryta tyrimo grupė.
2013 metų balandį Seimui panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, jame moteris nebepasirodė. Už parlamento posėdžių nelankymą jai surengta apkalta ir atimtas parlamentaro mandatas.