• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su bendrove “Lietuvos telekomas” susijusiam operatyviniam tyrimui vadovaujantis prokuroras Mindaugas Dūda paneigė, kad trečiadienio krata “Lietuvos telekome” turi sąsajų su galima grėsme nacionaliniam saugumui. "Viskas smarkiai perdėta. Iš tikrųjų žurnalistų fantazija neribota”, - ketvirtadienį sakė M. Dūda.

REKLAMA
REKLAMA

Per trečiadienio kratą "Lietuvos telekomo" bendrovėje surinktą faktinę medžiagą analizuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro M. Dūdos vadovaujama pareigūnų grupė. Joje dirba Valstybės saugumo departamento ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

REKLAMA

Kaip informavo Generalinė prokuratūra, krata buvo atlikta siekiant patikrinti Lietuvos kriminalinės policijos biuro informaciją apie galimai neteisėtus "Lietuvos telekomo" bendrovės veiksmus. Tiriama, ar bendrovės turima techninė ir programinė įranga gali būti naudojama neteisėtai rinkti bendrovės veiklai nereikalingus duomenis apie asmens privatų gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimui vadovaujantis prokuroras M. Dūda atmeta viešas minėtų procesinių veiksmų sąsajas su galima grėsme nacionaliniam saugumui.

"Viskas smarkiai perdėta. Iš tikrųjų žurnalistų fantazija neribota. Aš net pats nebūčiau to sugalvojęs. Nieko net panašaus nėra. Tai, ką mes darėme "Lietuvos telekome" trečiadienį, nieko bendro su nacionaliniu saugumu neturi. Man pačiam netgi keista, iš kur toks didžiulis ažiotažas. Iš kitos pusės, viskas aišku - žiniasklaida suvedė tam tikrus faktus, bet klaidingai", - Eltai sakė M. Dūda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūno aiškinimu, krata atlikta reaguojant į pirminę Lietuvos kriminalinės policijos biuro informaciją, kad "Lietuvos telekomas" turi tam tikrą techninę programinę įrangą, kuria legaliai vykdo savo veiklą, tačiau kuria naudodamasis taip pat gali gauti ir kaupti bei saugoti tam tikrus duomenis apie asmens privatų gyvenimą.

"Gali būti, kad "Lietuvos telekomo" veiklai šie duomenys nėra reikalingi. Gali būti, kad tai duomenys apie asmens privatų gyvenimą ir kad galbūt jie naudojami kokiems nors piktiems kėslams. Bet čia tik pirminė informacija, ją dar reikia patikrinti - galbūt viso to net nėra. Kai patikrinsim - pažiūrėsim, galbūt viskas tuo ir baigsis, o gal ir ne", - kalbėjo M. Dūda.

REKLAMA

Prokuroras akcentavo, kad pagal Baudžiamojo proceso kodeksą pareigūnai neturėjo kitos galimybės apsilankyti "Lietuvos telekome" ir paimti tyrimui reikalingus duomenis kaip gauti teismo sankciją ir surengti kratą.

Kratos rezultatų M. Dūda nekomentuoja.

"Man kiekviena krata yra rezultatyvi. Kratos metu ieškoma kažko konkretaus ir arba randama, arba nerandama. Jeigu nerandama - tai irgi yra rezultatas", - aiškino M. Dūda.

REKLAMA

Pasak Generalinės prokuratūros pranešimo spaudai, ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, kurie numato baudžiamąją atsakomybę už galimus nusikaltimus asmens privataus gyvenimo neliečiamumui bei neteisėtą disponavimą kompiuterijos įrenginiais.

Tai 166 straipsnis (Nereisėtas susirašinėjimo, kitokių pranešimų, siuntų ar pokalbių telefonu slaptumo pažeidimas), 167 straipsnis (Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas ir 198(2) straipsnio 1 dalis, numatanti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą disponavimą kompiuterine įranga, kodais ir slaptažodžiais.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų