Kitų metų valstybės biudžeto formavimą, jo prioritetus ir galimas įtampas ketvirtadienį (07.10) Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas aptarė su finansų ministre Dalia Grybauskaite.
Pasak Seimo vadovo, prioritetinėmis kryptimis bus socialiniai reikalai, sveikatos apsauga, švietimas.
"Ekonomika auga, bendras vidaus produktas didėja, todėl norisi, kad žmonės tai pajustų", - sakė po susitikimo A. Paulauskas. Anot Seimo vadovo, didesnių atlyginimų gali tikėtis aukštųjų mokyklų dėstytojai, mokytojai, ikimokyklinių įstaigų, darželių darbuotojai, didesnės paramos susilauks ir vaikus auginančios šeimos.
"Jeigu mokytojams būtų įvestas tarifinis darbo apmokėjimas, jie galėtų gauti apie 20-30 proc. daugiau", - prognozavo A. Paulauskas. Tačiau, pasak jo, tai būtų vykdoma pamažu, pasiekus politinį sutarimą.
Finansų ministrė D. Grybauskaitė teigia, kad ruošiant kitų metų biudžetą bus atsižvelgta į mažai uždirbančių gyventojų sluoksnių, pavyzdžiui, mokslininkų poreikius. Finansų ministrė taip pat sakė, kad į protesto akcijas ir jėgos demonstravimą nebus atsižvelgta.
"Tam streikuoti nereikia, tai mėginsime spręsti palaipsniui. Yra pasiektas sutarimas su valdančiąją dauguma, kad į jėgos demonstravimą Vyriausybė nereaguos, nuo to pinigų nedaugėja", - sakė D. Grybauskaitė, paprašyta pakomentuoti galimas pedagogų protesto akcijas.
Finansų ministrė sakė, kad galimos finansinės įtampos yra susijusios su tuo, kad tiesiogines išmokas žemės ūkiui reikės sumokėti anksčiau, negu gausime kompensacijas, kurios turėtų pasiekti Lietuvą iki 2005 metų pradžios. Todėl, pasak ministrės, reikės skolintis.
Seimo pirmininko teigimu, išmokos Lietuvos žemdirbiams sudarys apie 400 milijonų litų, - tai beveik tris kartus daugiau negu žemdirbiai gauna įvairių išmokų šiuo metu.
Parlamento vadovas prognozuoja, kad kitais metais vidaus rinkoje reikės skolintis apie 500 milijonų litų.
A. Paulauskas ir D. Grybauskaitė taip pat aptarė šių metų valstybės biudžeto vykdymą, lėšų, laikytų buvusiame "Vnešekonombanke", atgavimo būklę.
ELTA