• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę JAV prokurorai apkaltino 70 asmenų, įtariamų įsitraukimu į pasaulinį internetinės vagystės atvejį, kurio metu pasinaudojant programine įranga buvo pavogta daugiau nei 3 mln. JAV dolerių iš įvairių bankų, skelbia „Financial Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie JAV veiksmai yra dalis pasaulinio masto programos, kuria įstatymų vykdomoji valdžia siekia pažaboti vadinamąją kenksmingos programinės įrangos „Dzeuso“ šeimą, kuri buvo naudojama tūkstančiuose nusikaltimų visame pasaulyje. Trečiadienį Londono policija sulaikė 19 asmenų, iš kurių 11 buvo pateikti kaltinimai dėl įtarimų 6 mln. svarų sterlingų vagystės iš Didžiosios Britanijos bankų.

REKLAMA

Ataka buvo vykdoma patalpinant užslėptą programinę įrangą elektroniniame laiške, kurį atidarius laišką įrašydavo programą, fiksuojančią klaviatūros paspaudimus jam prisijunginėjant prie internetinės bankininkystės. Programišiai taip perėmė tūkstančius sąskaitų, iš kurių pinigai buvo pervedinėjami į netikrų žmonių sąskaitas. Vėliau pinigai tariamai buvo gabenami į kitas valstybes pasinaudojant užsienio studentais.

REKLAMA
REKLAMA

JAV prokurorų kaltinami asmenys yra įtariami dalyvavę tokiose pinigų perdavimo operacijose. Prokurorų teigimu, nukentėjo daugybė „JP Morgan Chase“ ir kitų bankų sąskaitų turėtojai.Tarp kaltinamųjų yra organizacijos vadybininkai bei naujai priimti darbuotojai, pinigų gabentojai, dalis asmenų yra kaltinami pasų klastojimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuolaikinei bankų vagystei nereikia ginklo, kaukės ir automobilio pasprukti“, - kalbėjo Manheteno advokatas Preetas Bharara. „Dabar tereikia interneto bei išradingumo.“

Bankininkai ir JAV investuotojai laiko „Dzeusą“ efektyviausia priemone vagiant pinigus iš internetinių banko sąskaitų. Kai kurios programos versijos gali nulaužti vienkartinius slaptažodžius, kuriuos bankai suteikia savo svarbiausiems klientams. Programos autoriai pasilieka naujausias ir geriausias versijas sau bei parduoda jas savo artimiausiems bendrininkams. Tačiau pigesnės ir nemokamos versijos yra kur kas labiau paplitusios bei taip reklamuoja brangesnes versijas.

Didžiosios Britanijos tyrėjai „Financial Times“ kalbėjo, kad jiems nepavyko prasiskverbti į vadovaujančių asmenų tinklą, kurie kuria ir platina aukščiausios kokybės „Dzeuso“ programinę įrangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų