Šį sekmadienį TV8 eteryje rodomoje medicinos laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Gamtos ir mokslo galia“, kuruojamoje VšĮ „Įveik vėžį“ vadovo Arvydo Stonio, tiek gydytojai, tiek natūralios medicinos atstovai kalbės apie žarnyno įtaką bendrai žmogaus sveikatai ir kaip praturtinti savo mitybą, kai iš maisto negauname visų organizmui reikalingų medžiagų.
„Žarnynas yra viena svarbiausių organizmo sistemų. Jėgos, medžiagos, viskas, ką mes gauname, mes gauname per žarnyną. Ligoniai po operacijų kartais skundžiasi neturintys jėgų, o aš jiems patariu valgyti. Viskas ką mes gauname per virškinamąjį traktą, suteikia organizmui jėgas ir statybines medžiagas. Viskas, ką mes suvalgome, tos statybinės medžiagos, iš žarnyno keliauja į kraujotaką ir į kepenis, kuriose tos medžiagos virsta energija, reikalinga tam, kad žmogus išgyventų. Jeigu organizme atsiranda tokie procesai, kaip blogas virškinimas, blogas medžiagų įsiurbimas iš žarnyno į kraują, kepenų sutrikimai, tuomet žmogus pradeda blogai jaustis“, - laidoje pasakos doc. V. Sokolovas.
Po pasaulį daug keliaujantis bei sveika mityba besidomintis kineziterapeutas Nerijus Brazdžiūnas laidoje pasakos, kad išsivysčiusiose šalyse medicina vis labiau atsigręžia į gamtą ir jos turtus, kurių dėka galima reikšmingai pagelbėti savo sveiktai, tame tarpe – ir žarnynui.
„Pasaulyje vyksta daug gražių dalykų, susijusių sveikatos prevencija. Atliekama daug mokslinių tyrimų, kurių metu tyrinėjami cheminiai junginiai, kurie gali mums padėti jaustis geriau ir mažinti tam tikrus organizmo susirgimus. Jau žinome, kad gamtoje randami polifenoliai tikrai labai gerai veikia mūsų žarnyną ir apskritai visą organizmą, mažina uždegiminius procesus, veikia prevenciškai prieš onkologinius susirgimus, stiprina imuninę sistemą“, - teigs kineziterapeutas N. Brazdžiūnas.
Polifenoliai – tai augaluose randamos bioaktyvios medžiagos, kurios ne tik suteikia spalvą ir sustiprina vaisių skonį bei aromatą, bet ir dalyvauja augimo, dauginimosi procesuose, padeda augalams apsisaugoti nuo mikrobinių ar grybelinių infekcijų, intensyvių ultravioletinių spindulių. Nustatyta, kad šios polifenolių savybės gali būti naudingos ir žmonėms bei saugoti nuo vėžio.
Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė specialias kapsules iš polifenolių gausių visadalių brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos ir atliko nacionalinį klinikinį Pomi-T tyrimą, kuriuo pirmąkart pasaulyje įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų, pavyzdžiui, PSA didėjimą, bet ir kitus organizmo uždegimo procesus, lemiančius įvairių lėtinių ligų atsiradimą bei vystymąsi.
Pasak Nacionalinio vėžio instituto Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjo Eugenijaus Stratilatovo, svarbiausia, renkantis papildomus mitybos preparatus, yra moksliniai bei klinikiniai tyrimai.
„Maisto papildai ir yra tam, kad padėtų, kaip ir vitaminai ar mineralinės medžiagos. Kai mes kalbame apie žinomiausius maisto papildus, tai vienas iš jų yra Jungtinės Karalystės mokslininkų sukurtas polifenolių gausus maisto papildas. Klinikiniais tyrimais yra įrodyta, kad jis yra efektyvus ir jį vartojant kartu su kitais gydymo metodais, rezultatas yra geresnis. Tai yra natūralių produktų derinys, kuris stimuliuoja imunitetą. Jis yra kaip adaptogenas, reguliuojantis organizmo funkcijas ir tikrai gali sustiprinti organizmo jėgas“, - laidoje pasakos garsus gydytojas E. Stratilatovas.
Pasaulį išmaišęs kineziteraupeutas N. Brazdžiūnas pasakoja, kad norint suprasti polifenolių naudą, naudinga pasižvalgyti ir po užsienio šalių pavyzdžius.
„Atkreipkime dėmesį į Rytus, į Kinija ir jų žaliosios arbatos gėrimo tradicijas. Arbatoje esantis tiaminas, t. y. polifenolis, atlieka profilaktiką visai žmogaus kvėpavimo sistemai. Granatai, kilę iš šiltųjų kraštų, savyje sukaupia daug saulės energijos, o juose esantys polifenoliai, turi gerą poveikį mūsų organizmui. Ciberžolė yra puikus dalykas priešuždegiminei profilaktikai. Tai yra įrodyta. Ciberžolė atkeliavo iš tolimosios Indijos, apie kurios naudą organizmui, istoriniuose šaltiniuose, buvo rašoma jau net prieš 5 tūkstančių metų. Žmonės ją naudoja tiek maistui ruošti, tiek maisto papilduose. Brokoliai, žalioji arbata, ciberžolė, granatai kartu veikia sinergiškai ir praturtina organizmą bei suteikia daugiau galimybių nesirgti chroninėmis ir onkologinėmis ligomis“, - pasakos kineziterapeutas N. Brazdžiūnas.
Kaip rūpintis žarnyno sveikata ir kokią naudą organizmui teikia polifenoliai? Atsakymai į šiuos į kitus klausimu – jau šį sekmadienį, 12 val. per TV8!
Televizinis medicinos žurnalas „Sveikas rytojus“ apjungia visas medicinos pasaulio sritis bei sveikos gyvensenos filosofijas. Prie laidos vairo stojo 4 vedėjai, kurie savo srities rubrikose dalinasi svarbiausiomis, naudingiausiomis, aktualiausiomis ir naujausiomis medicinos, farmacijos ir sveikatingumo pasaulio aktualijomis. Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, iliuzionistas, VšĮ „Įveik vėžį“ vadovas Arvydas Stonys ieško gydomosios gamtos ir mokslo galios, o šeimos gydytoja Raimonda Plioplytė supažindina su naujausiomis medicinos aktualijomis.
„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!