„Yra priežasčių, dėl kurių MMA reikia didinti. Vyksta infliacija. Pabrango pirmo būtinumo prekės. Didėja bendrasis vidaus produktas (BVP). Ekonomika taip pat auga. Manau vien dėl to yra galimybės didinti MMA. Pagal SEB banko skaičiavimus jau dabar MMA galėtų būti virš 1.100 Lt. Bet tai yra banko skaičiavimai. Mūsų duomenimis, šiuo metu MMA galėtų būti 1.250 Lt“,- sako V. Puskepalis. V. Puskepalis prisipažino suprantąs smulkiojo verslo baimes. Jo nuomone smulkųjį verslą tokiam žingsniui skatinti turėtų valstybė.
„Ji turi prisiimti atsakomybę už pramonės stiprinimą regionuose. Aš suprantu, kad yra probleminiai rajonai ir ten smulkiems verslininkams išgyventi tikrai sunku. Bet ar taip ištikrųjų yra, tai jie mums dar turėtų įrodyti. Galbūt probleminiuose regionuose reikėtų įvesti diferencijuotą MMA. Tačiau ar darbuotojai nepradės migruoti į geriau apmokamus regionus? Dar tokiems verslininkams norėčiau pasakyti, kad taupydamas nieko nesutaupysi. Jeigu mokėsime mažą MMA, tai neskatinsime ir vartojimo,“ - kalbėjo V. Puskepalis. Jurbarko rajono verslininkų organizacijos tarybos pirmininkas Gintaris Stoškus galimybes didinti MMA vertino kategoriškai.
„Ką kalba ponas V. Puskepalis yra visiški svaičiojimai. Nėra jokių galimybių kelti MMA. Rodikliai rodo, kad situacija tam yra netinkama. Jeigu praėjusiais metais metinė infliacija buvo 0,4%, tai šių metų kovo mėnesį, infliacija padidėjo 0,4%. Jeigu MMA padidinsime 100 Lt, tai pajamas darbuotojui padidintume 10%. Įmonei šias pajamas riekia uždirbti. Toks padidinimas įmonę įpareigos vienam darbutojui per metus surasti 1.705,34 Lt. papildomų pajamų. Eurostat duomenimis, Lietuvoje pramonės gamybos mastas kovą lyginant su vasariu krito 3,7%, o per metus - net 10,2%. Tokia yra statistika“.
Pasidomėjus ar G. Stoškų įtikino V. Puskepalio dėstomi argumentai, jog už dabartinę MMA darbuotojams sunku išgyventi, pastarasis atsakė:
„Be abejo, dabartinė MMA nepatenkina darbuotojų poreikių. Tačiau yra pagrindiniai valstybės socialiniai rodikliai, kurie nustatyti ir ne iš piršto laužti, ir juos reikėtų peržiūrėti profsąjungų atstovams. Nepamirškim vieno dalyko, kad profsąjungų konfederacija 2014 m. gegužės 9 d. turėjo suvažiavimą. Paskaitykit ką jūs priėmėt: kad būtų mažinamas darbo jėgos apmokestinimas, kad būtų įvestas MMA indeksavimas. Tai įveskim tą indeksavimą. Koks jis turėtų būti? Ar Jurbarke jis turėtų būti orientuotas į Vilniaus, Klaipėdos vidutinius dydžius. Ar žiūrėti pagal regionus?“
Į klausimą, kada smulkusis verslas būtų parengęs didinti MMA, G. Stoškus teigė: „Smulkusis verslas būtų pasiryžęs pagal situaciją. Ir nereikia galvoti, kad tos įmonės, kurios turi galimybę, jos nemoka daugiau. Mūsų regione yra ir nedidelių įmonių, kurios turi atitinkamas pajamas, nedidelį skaičių darbuotojų, ir tikrai moka algas didesnes nei MMA“.
G. Stoškaus teigimu viskas priklauso nuo bendros ekonominės regiono situacijos. Jo teigimu šiai dienai situacija Tauragės regione yra nepavydėtina, o kada viskas pasikeis – neaišku.
www.laisvojibanga.lt