• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėja Žemės prasilenkimas su rekordiškai arti pralėksiančiu asteroidu, primena NASA. Vasario 15 d. asteroidas 2012 DA14 prasilenks su mūsų planeta vos 27 680 kilometrų atstumu. Šis dangaus kūnas didžiausio priartėjimo prie Žemės metu atsidurs kur kas arčiau mūsų nei Mėnulis ir aplink Žemę skriejantys ryšių bei navigacijos palydovai, skelbia „Space.com“.

REKLAMA
REKLAMA

NASA astronomų grupės, stebinčios netoli Žemės skriejančius asteroidus, vadovas Donas Yeomansas pareiškė, kad 2012 DA14 priartėjimas taps nauju asteroido prasilenkimo su Žeme mažiausiu atstumu rekordu. „Nuo pat 1990-ųjų, kai prasidėjo reguliarūs kosminės erdvės stebėjimai, mes niekad nesame matę, kad toks didelis objektas būtų taip priartėjęs prie Žemės“, – sakė astronomas.

REKLAMA

Kartu jis pabrėžė, kad asteroidas 2012 DA14 nekelia jokio pavojaus, jis tikrai nesusidurs su Žeme. Pasak D. Yeomanso, šio asteroido orbita yra pakankamai gerai žinoma, kad būtų galima atmesti susidūrimo galimybę. Jis taip pat pridūrė, jog tikimybė, kad šis asteroidas gali pataikyti į kurį nors palydovą, yra ypatingai maža.

REKLAMA
REKLAMA

2012 DA14 pro Žemę pralėks vasario 15 dieną 21.25 val. Lietuvos laiku. Šio asteroido skersmuo siekia maždaug 45 metrus, o masė, manoma, yra maždaug 130 tūkst. tonų.

Šis asteroidas buvo atrastas praėjusiais metais. Pranešimas apie tai sukėlė ažiotažą spaudoje, nes iš pradžių atrodė, kad po metų, t.y. 2013-ųjų vasarį, jis gali taip priartėti prie Žemės, jog gali įvykti susidūrimas. 2012 m. kovą D. Yeomansas pranešė egzistuojant 1:83 000 tikimybę, kad 2013 m. šis asteroidas susidurs su mūsų planeta. Tačiau šiuos nuogąstavimus vėliau išsklaidė išsamius 2012 DA14 orbitos skaičiavimus ir jos modeliavimą atlikę kiti NASA specialistai: pasak jų, nors šis dangaus kūnas labai priartės prie Žemės, susidūrimo pavojaus iš tikrųjų nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NASA praneša, kad prie Žemės artėjantis asteroidas 2012 DA14 bus matomas didžiojoje Europos, Azijos, Afrikos ir Australijos dalyje. Nakties danguje jis sparčiai judės iš pietvakarių į šiaurės rytų pusę. Didžiausio priartėjimo metu jo ryškis sieks 7 magnitudes. Pasak astronomų, pro gerus žiūronus asteroidą bus galima stebėti beveik visoje jo skrydžio pro Žemę atkarpoje.

REKLAMA

Skelbiama, kad 2012 DA14 stebės daugiau nei 500 observatorijų ir radijo teleskopų visame pasaulyje. Beje, dėl įdomumo mokslininkai apskaičiavo, kokias pasekmes sukeltų hipotetinis 2012 DA14 asteroido susidūrimas su Žeme: pasirodo, įvyktų 2,5 megatonų galingumo sprogimas, galintis nušluoti nuo žemės paviršiaus ištisą megapolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų