• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio rajono savivaldybės sprendimas 25 dienas per metus kiekvieną darbuotoją išvaryti pailsėti padės sutaupyti pinigų, bet rajono žmonėms gali kainuoti nervų.

REKLAMA
REKLAMA

Iš kaimų miestan, į rajono Savivaldybę, atkakę tvarkyti reikalų kai kurie gyventojai jau dabar piktinasi neradę vieno ar kito darbuotojo. Lygiai taip pat ir seniūnijose. Atėjusieji svarbiu reikalu pas seniūną ar raštvedę išgirsta, kad jiems – laisvadienis.

REKLAMA

Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojams irgi nesaldu. Prieš pasiimant ne darbo dieną, reikia suderinti su kolegomis, kad jie perimtų darbo krūvį, sutvarkyti kitus formalumus. Kai kurie svarsto, ar nevertėjo Panevėžio rajono savivaldybei pasekti Ukmergės rajono savivaldybės pavyzdžiu.

Pastaroji, išskyrus Vieno langelio tarnybą ir Socialinės paramos skyrių, nedirba du penktadienius, pirmąjį ir trečiąjį, per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai apie tai informuoti, jiems aišku, kad tomis dienomis ras tik minėtus darbuotojus, o kitomis visi specialistai bus savo vietose.

„Mažiau netvarkos. Be to, galima sutaupyti elektros“, – kad iš tiesų taip geriau, „Sekundę“ patikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai pripažįsta, kad taip dirbti, kai vieną dieną nėra vieno, antrą – kito specialisto, nėra labai patogu, bet tikina, kad gyventojai dėl to nepatirs jokių nepatogumų. Jų reikalus esą sutvarkys kiti.



Visai nedirbti neleidžia įstatymai

REKLAMA

„Laba diena, bet šiandien aš nedirbu“, – išgirdome ketvirtadienį mobiliuoju telefonu paskambinę Savivaldybės Personalo skyriaus vedėjai Stasei Venslavičienei. Tačiau ji neatsisakė kalbėtis.

Pasak vedėjos, Savivaldybėje kolektyviai sutarta būtent tokiu principu trumpinti darbo savaitę.

REKLAMA

„Svarstėme įvairius variantus, priėjome prie nuomonės, kad šis geriausias. Tą specialistą, kurio nebus darbe, pavaduos kitas“, – paaiškino S.Venslavičienė.

Vadinamasis darbo savaitės trumpinimo grafikas sudarytas ketvirčiui. Kiekvienas darbuotojas pasirinko, kaip jam patogiau nedirbti: vieną dieną per savaitę ar dvi iš eilės. Per tris mėnesius kiekvienas turi pasiimti šešias poilsio dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S.Venslavičienė sakė, kad ekonomiškiausia ir patogiausia Savivaldybei būtų visai nedirbti kurią nors vieną dieną, pavyzdžiui, penktadienį. Nereikėtų naudoti elektros, galima būtų nešildyti ar mažiau šildyti patalpas. O dabar elektros ir šildymo sąskaita neįmanoma sutaupyti. Jeigu kuriame skyriuje nėra specialisto, elektros tame pat kabinete sėdintiems jo kolegoms neišjungsi.

REKLAMA

Tačiau įstatymai draudžia valstybines įstaigas uždaryti darbo dienomis.

„Ukmergiškiai rado išlygą iš dalies nedirbti. Nežinau, ar mums toks variantas būtų geresnis nei dabartinis“, – kalbėjo vedėja. Ji mano, kad gyventojai neturėtų nukentėti.

REKLAMA

S.Venslavičienė svarstė, kad nepasitenkinimas gali kilti nebent dėl žmonių įpročio kreiptis būtent į tą, o ne kitą specialistą.

Su baime laukia deklaracijos

„Be manęs, skyriuje dirba dar keli specialistai. Jeigu kurią dieną interesantai manęs ir neras, juos priims kolegos“, – teigė Architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis. Jis sutiko, kad yra klausimų, kuriuos išspręsti gali tik vedėjas, bet patikino, jog tokių nedaug.

Pasak Globos ir rūpybos skyriaus vedėjos Aldonos Paškevičienės, stengiamasi, kad gyventojai nepajustų nepatogumų.

Inga SMALSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų