Pirma ir bene pagrindinė priežastis, kodėl būtina tai žinoti – kraujo perpylimas, teigė gydytojas Lawrence‘as Cytrynas.
Ši informacija labai svarbi, jei kraują teks perpilti jums arba nuspręsite tapti donoru. Nepaisant to, kraujo tipas gali suteikti žinių ar turite padidintą tikimybę susirgti tam tikromis ligomis, tačiau ką daryti tada? Juk negalite taip staiga imti ir pakeisti savo kraujo tipo.
Kaip yra sakoma, žinios yra galia, o žinojimas, kuo gali susirgti, motyvuos keisti savo gyvenimą ir tapti sveikesniais.
Primename, kad galimos kraujo grupės yra šios:
0 (I) A (II) B (III) AB (IV)
0 (I) kraujo grupės atstovai turi itin mažą riziką savo kraujyje aptikti krešulių, tačiau tie, kurių kraujo grupės yra A (II) , B (III) arba AB (IV), turi net 30 % didesnę tikimybę paveldėti Vono Willebrando ligą – kraujo krešėjimo sutrikimą.
Skrandžio vėžys
Turintiems 0- ar 0+ kraujo grupę pas gydytojus lankytis teks rečiau, tačiau ši žinia nėra tokia džiugi kitų kraujo grupių turėtojams. 0 grupės atstovai turi mažesnę tikimybę susirgti skrandžio vėžiu, tačiau nėra aišku, kodėl kitiems ši rizika yra didelė.
Opos
Jei esate tas, kurio kraujo grupė yra A arba AB ir pradedate nerimauti dėl savo sveikatos, per daug nesijaudinkite. Tyrimai rodo, jog šie žmonės turi pranašumą.
Rizika atsirasti virškinamojo trakto opoms yra gerokai mažesnė, nei tiems, kurių kraujo grupė yra 0. Taip yra todėl, kad kiekvieno žmogaus organizmas ir imuninė sistema, kurią sudaro ir kraujas, skirtingai kovoja su įvairiomis infekcijomis.
Širdies ligos
Išeminėmis širdies ligomis susirgti mažesnę tikimybę turi 0 kraujo grupės atstovai. Labiausiai savo širdies sveikata ir jos stiprinimu turėtų susirūpinti AB ir B kraujo grupę turintys žmonės.
Kasos vėžys
Dar vienas pliusas turintiems 0 kraujo grupę. Jūs turite mažesnę tikimybę susirgti kasos vėžiu, teigė gydytojas Cytrynas.
„Journal of the National Cancer Institute“ žurnale išspausdintame moksliniame straipsnyje teigiama, kad tie, kurių kraujo grupė yra A, turi 32%, AB kraujo grupės asmenys net 51%, o B – net 72% didesnę tikimybę susirgti kasos vėžiu.
Straipsnyje taip pat rašoma, kad būtina atlikti išsamesnius tyrimus, norint nustatyti tikslią to priežastį.
Kaip anksčiau teigė gydytojas Lawrence‘as Cytrynas, kraujo grupės pakeisti neįmanoma.
Tačiau galima pakeisti gyvenimo būdą ir kasdienius įpročius, kad dar labiau sumažėtų tikimybė susirgti aukščiau aprašytomis ligomis. Tai reiškia, jog svarbu tinkamai ir sveikai maitintis, reguliariai sportuoti ir nesiartinti prie cigarečių.