Premjero vadovaujama Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisija pritarė Nacionalinių mokslo programų sąrašui, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Šis sąrašas bus teikiamas tvirtinti Vyriausybei. Jame numatytoms programoms bus skiriamas valstybės finansavimas. Komisija taip pat pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam mokslo ir verslo centrų, vadinamųjų slėnių, pertvarkos planui. Šiame plane numatyta mokslo pajėgas koncentruoti įkuriant keletą didesnių valstybės mokslo centrų, sakoma pranešime.
Nacionaline mokslo programa pripažįstama tokia programa, kuri moksliniais tyrimais sprendžia valstybei ir visuomenei svarbias problemas. Tokia programa padeda susisteminti ir konkursinį mokslinių tyrimų finansavimo mechanizmą. Lietuvos mokslo taryba išskyrė keturias programas, kurios šiuo metu yra aktualios mūsų valstybei: „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas”, „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“, „Lėtinės neinfekcinės ligos“ bei „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“. Komisijos siūlymu į sąrašą įtrauktos dar dvi programos – „Ateities energetika“ bei „Saugus ir sveikas maistas“.
Sąrašą parengė Lietuvos mokslo taryba, apibendrinusi gautas ministerijų ir kitų valstybės institucijų išvadas. Ši institucija bus atsakinga ir už programų administravimą. Programų įgyvendinimo priemonių vykdytojai būtų atrenkami viešo konkurso būdu.
Komisija taip pat pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam Valstybės mokslo tyrimo įstaigų, susijusių su integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtra, tinklo pertvarkos planui. Šiame plane numatyta mokslo pajėgas koncentruoti įkuriant keletą didesnių valstybės mokslo centrų.
Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisija taip pat pritarė Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) „Nemunas“ ir „Santaka“ plėtros programoms ir siūlo jas teikti tvirtinti Vyriausybei.