„Aš manau, kad visiems sumažinti, kaip premjeras kalbėjo, tokios galimybės dabar neturime. Aš būčiau linkusi mažinti būtiniausiems maisto produktams“, - interviu Žinių radijui sakė L.Graužinienė.
Jos teigimu, PVM sumažinimas turi būti atliekamas sistemiškai - mažinamas tiek produktų gamintojams, tiek perdirbėjams.
„Jeigu mes, pavyzdžiui, imsime išskirinėti, kai tik sugavo ir pristatė žuvį PVM bus vienoks, jau nuvežus perdirbti, bus kitoks, tai naudos tikrai nebus. Dvi Europos Sąjungos šalys nenaudoja lengvatinio PVM tarifo. Tai rodo, kad jis yra naudingas vartotojų ir gamintojų atžvilgiu“, - kalbėjo L.Graužinienė.
Praėjusią savaitę premjeras Algirdas Butkevičius Seime teigė, jog pritaria PVM tarifo mažinimui, tačiau kartu pabrėžė, jog nepritaria lengvatiniam 5 proc. mokesčiui pagrindiniams maisto produktams.
Standartinį PVM tarifą sumažinti 2 punktais iki 19 proc. vasarį siūlė Mišrios Seimo narių grupės narys Valerijus Simulikas ir socialdemokratų frakcijos atstovas Eduardas Šablinskas. Anot jų, tai paskatintų maisto produktų bei kitų pirmo būtinumo prekių kainų mažėjimą ir dėl to išaugtų vartojimas.
Dėl PVM tarifo sumažinimo iki 18 proc. ekonomistai ir teisininkai diskutavo ir 2014-ųjų viduryje. Tuomet siūlymą sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė - pasak jos, prioritetą reikia skirti ne atskirų mokesčių mažinimui, o socialinių problemų sprendimui.
2013 metų rudenį PVM sumažinti vienu punktu iki 20 proc. siūlė liberalsąjūdietis Petras Auštrevičius, tačiau su tuo nesutiko finansų ministras Rimantas Šadžius.
21 proc. PVM tarifas buvo nustatytas per finansų krizę, siekiant užtikrinti papildomas biudžeto pajamas, kurios buvo būtinos fiskaliniam deficitui mažinti ir valstybės finansų stabilumui, kol baigsis sunkmetis. Tuometinė Andriaus Kubiliaus Vyriausybė teigė, kad PVM tarifasdidinimas tik laikinai, iki finansų krizės pabaigos.