„Išsitraukę telefoną ir atsidarę sistemos aplikaciją savo telefone galite pažiūrėti, kurioje geografinėje vietoje yra legalus drono skrydis. Jo nesant galima skambinti ir pranešti atitinkamoms institucijoms, policijai“, – antradienį žurnalistams teigė S. Batavičius.
„Tikimės, kad tai įgalins dronų operatoriams iš šešėlio legalizuotis ir naudojantis sistema skristi. Nuo to visiems bus saugiau, nes žinosime, kas ir kur skraido“, – pridūrė jis.
„Oro navigacijos“ vadovas tikisi, kad sistema bus pilnai veikianti dar šiemet.
„Pati sistema šiuo metu yra sertifikuojama su TKA (Transporto kompetencijų agentūra – ELTA) ir tikimės, kad iki naujųjų metų ji bus prieinama pilnai ir operuojama“, – aiškino jis.
Susisiekimo ministras Marius Skuodis tikina, kad šios sistemos įdiegimas yra svarbus žingsnis įgalinant dronų panaudojimą komerciniais tikslais.
„Tikimės, kad Vilniuje ar kituose miestuose, visoje Lietuvos teritorijoje būtų galima teikti dronais komercines paslaugas. Kad tai būtų paprasta, tam reikia sistemos, ir kad visi toje oro erdvėje virš mūsų sutilptų“, – kalbėjo M. Skuodis.
Ministras tikina, jog ši sistema apsaugos pačius dronų pilotus nuo įvairių netyčinių nuobaudų, kurios grėstų paleidus droną neleistinu metu ir neleistinoje vietoje.
„Vilnius, kaip ir bet kuris miestas turi labai daug apsaugos zonų, saugumo objektų. Kai tu nežinai ir mėgėjiškai padarysi kokį nors veiksmą, institucijos gali tave ir nubausti. Su šia sistema bus galima labai lengva žinoti, kur ir kada galima ar negalima skristi“, – sakė jis.
Pernai „Oro navigacija“ pasirašė 2,5 mln. eurų sutartį su Austrijos įmone „Frequentis“ – kartu su ja buvo įdiegta „U-space“ paslaugų sistema – per mobiliąja programėlę ją netrukus galės naudotis tiek dronų pilotai, tiek visi kiti šalies gyventojai.