Didžiausias Japonijos metropolis krito iš 10 į 11 vietą, nors dar 2013 metais kasmet sudaromame brangiausių gyventi miestų sąrašę buvo trečioje pozicijoje. Taip atsitiko dėl pastaruosius metus pingančios jenos JAV dolerio atžvilgiu, rašoma portale ft.com.
Maskva sąraše krito skaudžiausiai – iš 9 į 50 poziciją. Tokią dinamiką sukėlė staigus rublio atpigimas ir sustiprintos ekonominės sankcijos Rusijai.
„Valiutų kursų kitimas visada vaidina svarbią rolę šiame sąraše, bet šiemet pokytis yra ryškiausias“, - rezultatus komentuoja „Mercer“ analitikė Kate Fitzpatrick.
Tiek jena, tiek euras pigo JAV ir Kinijos valiutų atžvilgiu, o Šveicarijos frankas metų pradžioje sustiprėjo. Dėl to Ciurichas ir Ženeva pateko tarp penkių brangiausių pasaulio miestų. Bernas krito viena pozicija ir prieš save užleido Azijos didžiuosius miestus Šanchajų, Pekiną ir Seulą.
Pigiausių miestų sąrašę atsirado Rytų Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos šalių sostinės. Pigiausiai pasaulyje galima gyventi Biškeke. Tuo tarpu pigiausi Europos miestai atitinkamai yra Skopje, Minskas, Sarajevas, Belgradas ir Tirana.
Analitikai sąrašą sudaro pagal 200 prekių krepšelį, o atspirties tašku ima Niujorko kainas. Taigi pora džinsų „Didžiajame obuolyje“ kainuoja 57,92 JAV dolerio, kai brangiausiame pasaulio mieste – Angolos sostinėje Luandoje – tektų atseikėti 274,53 JAV dolerio. Dviejų kambarių nuomos kaina mėnesiui šiame mieste siekia 6,8 tūkst. JAV dolerių.
Brangiausi pasaulio miestai
1. Luanda (Angola)
2. Honkongas (Kinija)
3. Ciurichas (Šveicarija)
4. Singapūras (Singapūras)
5. Ženeva (Šveicarija)
6. Šanchajus (Kinija)
7. Pekinas (Kinija)
8. Seulas (Pietų Korėja)
9. Bernas (Šveicarija)
10. Ndžamena (Čadas)