Teismas nusprendė ieškovo ieškinį civilinėje byloje tenkinti iš dalies.
Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui.
V. Baranauskas iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Generalinės prokuratūros, Teisingumo ministerijos, Policijos departamento ir Kalėjimų tarnybos, norėjo prisiteisti 15 tūkst. eurų.
Į Vilniaus miesto apylinkės teismą V. Baranausko ieškinys pateko šių metų gegužės pabaigoje. Įvykiai, dėl kurių V. Baranauskas kreipėsi į teismą, vyko daugiau nei prieš dešimtmetį.
2012-ųjų kovo mėnesį V. Baranauskas buvo sulaikytas, o paskui ir suimtas jį įtarus didelio masto prekyba narkotikais. Tardymo izoliatoriuje jis išbuvo 13 mėnesių, o paskui įtarimai buvo panaikinti.
Pasak V. Baranausko, už grotų jis buvo uždarytas remiantis suklastotu policijos informatoriaus liudijimu.
Po kelių metų būrys už kovą su narkotikais atsakingų Šiaulių policijos pareigūnų, kurių dėka V. Baranauskas atsidūrė tardymo izoliatoriuje, teismų buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir prekybos narkotikais.
Jie taip pat buvo nuteisti už kyšininkavimą, dokumentų klastojimą, vagystes ir kitus nusikaltimus.
V. Baranauskas į teismą dėl esą neteisėtais pareigūnų veiksmais padarytos žalos kreipėsi dar 2015 metais, tačiau ieškinio nagrinėjimas buvo sustabdytas – teisėjai laukė, kol įsiteisės nuosprendis didžiulėje Šiaulių policininkų byloje. Jis įsiteisėjo tik pernai, kai tašką byloje padėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Ar yra norinciu kurie cia rasineja pasedet 13 menesiu zonoj be irodymu ?