Menopauzę patyrusios damos, suvalgančios maždaug 9 gramus apdirbtos mėsos per dieną, o tai prilygsta 2 parūkytoms dešrelėms per savaitę, kaip teigė Glazgo universiteto mokslo darbuotojai, turi didesnę tikimybę susirgti šia galbūt ir mirtina liga.
Prieš 2 metus Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė, jog apdirbta mėsa mus žaloja lygiai taip pat kaip cigaretės, asbestas ar mirtinai nuodinga medžiaga arsenas.
Tyrimuose dalyvavo daugiau kaip 260 tūkst. vidutinio amžiaus moterų. Paaiškėjo, jog tos, kurios per dieną suvartodavo mažiau nei 9 g apdirbtos mėsos, turėjo net 15% didesnę tikimybę susirgti krūties vėžiu nei tos damos, kurios išvis nevalgė mėsos.
Remiantis anksčiau atliktais tyrimais, kurių metu buvo stebima net 1,7 mln. moterų ir 40000 vėžio pacienčių, teigiama, jog mėsa net dešimtadaliu padidino susirgimų šia liga riziką.
Pasirodo, jog krūties vėžys – dažniausia moterims diagnozuojama vėžio forma. Kasmet nuo jos miršta apie 11000 bričių. Nuo 1990-ųjų, susirgusiųjų skaičius kasmet vis didėja. Tam įtakos turi vis senėjanti populiacija, sėslus gyvenimo būdas ir netgi nutukimas.
Apdirbta mėsa laikomi bet kokie iš mėsos pagaminti rūkyti ar savo sudėtyje konservantų turintys produktai. Mokslininkai mano, jog būtent mėsos gaminių galiojimo laiką pratęsiantys chemikalai, tokie kaip druska ir nitratai, skatina piktybinių auglių susidarymą.
Be to, mėsoje esantis pigmentas, manoma, naikina virškinamajame trakte esančias DNR ląsteles.
2015-aisiais Pasaulinė sveikatos organizacija paviešino tyrimo išvadas, kuriose teigiama, jog per dieną suvalgius 50 g raudonos perdirbtos mėsos, tikimybė, jog žarnyne atsiras augliai, padidėja net 18%. 50 g yra lygu pusei mėsainio, dviem mėsos kukuliams ar dviem šoninės juostelėms.
Didžioji dauguma Britanijos gyventojų suvartoja maždaug tokį kiekį mėsos, o trečdalis šalies piliečių per dieną suvalgo daugiau nei 100 g.
Tradiciniai angliški pusryčiai, kurie susideda iš dviejų dešrelių, šoninės ir dar daugelio kitų produktų, net 3 kartus viršija su vėžiu siejamą mėsos suvartojimo normą, kadangi mėsos šiame patiekale yra net 150 g.
Trumpai tariant, jei žmonės valgo mažiau mėsos, sumažėja jų šansai susirgti krūties vėžiu.